korak bliže tituli

Messi još jednom pogurao Barcu do pobjede, dobro igrao i Rakitić

30.03.2019 u 19:41

Prije četiri dana Lionel Messi je naljutio navijače Argentine, jer je zbog ozljede prepona propustio prijateljsku utakmicu u gostima kod Maroka, a u subotu je ponovno razveselio fanove Barcelone, koja je na Camp Nou u gradskom derbiju svladala Espanyol sa 2-0, a oba gola postigao je Messi.

Prvi je zabio u 71. minuti, kada je lukavo izveo slobodni udarac sa vrha 16-erca, koji je zbunio suparničkog golmana i braniča koji je bio na gol-crti.

Drugi pogodak Messi je postigao u 89. minuti iz kontranapada.

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za Barcu, a u 21. minuti njegov pokušaj iz daljine bio je trunku neprecizan. Završio je dvoboj kao jedan od najaktivnijih na travnjaku.

U prvom subotnjem susretu 29. kola španjolskog prvenstva četvrtoplasirani Getafe je kod kuće neočekivano izgubio od Leganesa sa 0-2.

Atletico je s visokih 4-0 svladao Alaves i tako ostao na -10 u odnosu na Barcelonu.