POBJEDA U AUSTRIJI

'Medvjedi' se osvetili Koruškim orlovima

22.11.2009 u 20:56

Villach je pao! Hokejaši Medveščaka uzvratili su Austrijancima za dosadašnja dva poraza i na gostujućem ledu stigli do pobjede 4:3

Hokejaši Villacha u dosadašnjem su tijeku EBEL lige dva puta nadvisili Medveščak; prvi put sa super uvjerljivih 5:1 na svojem ledu, a onda i u Domu sportova sa 4:3. No, naplata duga je stigla. U 25. kolu Medveščak je pobijedio u gostima Koruške orlove sa 4:2 i s obzirom na poraz Olimpije u Linzu, povećao prednost nad Slovencima na pet bodova.

Standardno, 'medvjedi' u Villachu nisu dobro otvorili utakmicu. Domaćini su poveli u 16. minuti pogotkom Michaela Raffla, no dobra vijest je bila da u prvoj trećini zagrebački hokejaši nisu imali nijedno isključenje. Upravo su ih kaznene minute u dosadašnjem tijeku lige 'koštale' puno primljenih pogodaka.

Druga trećina donijela je izjednačenje. Aaron Fox iskoristio je u 35. minuti dobru kombinaciju Thomasa Guidarellija i Mikea Ouellettea te svojoj momčadi ponudio priliku za dobar rezultat u Austriji. I upravo se to dogodilo u posljednjoj trećini.

Prvo je Ouellette zabio u 4. minuti treće dionice za 2:1, zatim su se domaćini nakratko trgnuli izjednačujućim pogotkom Jonatjana Ferlanda (48. minuta), a onda su gosti samo minutu kasnije izvrsnu igru okrunili prvo golom Conrada Martina, a onda točno 101 sekundu kasnije i pobjedonosnim golom najboljeg pojedinca susreta - Guidarellija.

Drugi pogodak Raffla na utakmici, postignut minutu i pol prije kraja, nije promijenio ni dojam niti broj bodova s kojima se 'medvjedi' vraćaju u Zagreb. Probali su domaćini i s izvlačenjem golmana, no rezultat je ostao 4:3 za Medveščak.

Novom pobjedom u Austriji zagrebački hokejaši stigli su do 23. boda u natjecanju. S obzirom na poraz Olimpije, s kojom se Medveščak bori za 8. mjesto na ljestvici i ulazak u Play-Off, ta pobjeda mogla bi se na kraju pokazati odlučujućom. No, do kraja ligaškog dijela prvenstva ima još puno susreta. Nismo ni na polovici odigranih utakmica…