EBEL LIGA

Medveščak se zahuktava u najvažnijem trenutku - prije početka doigravanja

27.02.2018 u 20:22

U susretu 8. kola drugog kruga natjecanja u EBEL ligi hokejaši Medveščaka su u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedili Innsbruck 5-2 (1-0, 2-1, 2-1) probivši se na četvrto mjesto ljestvice dva kola prije početka doigravanja

Bila je to druga uzastopna pobjeda 'medvjeda' nakon što su u nedjelju u Salzburgu pobijedili Red Bull sa 5-4.

Medveščak je stigao do vodstva u posljednjoj minuti prve trećine golom Tera Koskiranta. Izjednačio je Andrew Clark u 21. minuti, no do kraja druge trećine Medveščak je zabio još dva gola, a strijelci su bili Jozef Balej (32) i Tyler Morley (39).

Innsbruck se vratio u igru smanjivši na 3-2 pogotkom Michaela Yogana na otvaranju posljednje dionice, no Medveščak je uzvratio golovima Garretta Noonana (47) i Mikea Avianija (48) i potom mirno priveo susret kraju.

• +13
EBEL liga, KHL Medveščak - Innsbruck Izvor: Cropix / Autor: Bruno Konjevic / CROPIX

S dva osvojena boda Medveščak je skočio na četvrto mjesto na ljestvici i sada ima osam bodova kao i KAC i Innsbruck koji su iza njega. Na vrhu je Red Bull sa 20 bodova, Vienna Capitalsi imamu bod manje, a na trećem mjestu je Linz sa 18 bodova.

Do početka doigravanja još su dva kola. Medveščak će prvo 2. ožujka ugostiti Vienna Capitalse, a dva dana kasnije u zadnjem kolu igrat će u Linzu.