RASTUŽILI DONJECK

Medveščak melje i dalje: Osma pobjeda u nizu!

Zagrebački Medveščak u ukrajinskom Donjecku ubilježio je rekordnu osmu pobjedu u nizu protiv Donbassa (5:2) u derbiju Zapadne konferencije. Čudesni niz 'medvjeda' u drugoj po jačini svjetskoj hokejaškoj ligi nastavlja se, a treće mjesto Zapada - koje trenutačno zauzimaju na ljestvici - nekima izgleda nestvarno. Čudesna priča se nastavlja

Prije dva dana 'medvjedi' su nadigrali Dinamo iz Minska sa 3:2 i prepuni samopouzdanja stigli su u Donjeck, grad u kojem je najpoznatiji Hrvat nogometni reprezentativac Darijo Srna koji ih nije mogao bodriti jer je u to vrijeme bodrio svoje suigrače na kvalifikacijskoj utakmici protiv Belgije (nije mogao igrati zbog kartona).

U malenoj i vrlo lijepo novouređenoj dvorani Družba Arena u Donjecku, pred točno 4.003 gledatelja, Medveščak je odigrao još jednu veliku utakmicu u snažnoj KHL ligi potpuno razbivši Ukrajince sa 5:2!

Među navijačima na tribinama je bilo i 15-ak njih u hrvatskim dresovima (radnici Montmontaže koji rade u Donjecku, op. a.) od kojih su neki bili karate reprezentativci s velikom zastavom Hrvatske u rukama, zbog čega su se mnogi željeli fotografirati u njihovom društvu. Domaćima ovaj put nisu pomogla ni zvučna pojačanja na čelu s bivšom NHL zvijezdom Ruslanom Fedotenkom

U prvoj trećini igrači Donbassa su nekoliko puta opasno zaprijetili Barryju Brustu, ali prvi su gol zabili igrači Medveščaka u 11. minuti zahvaljujući sjajnoj reakciji 21-godišnjeg Danca Patricka Bjorkstranda. Nakon toga sve je loše krenulo po domaće jer su u minutu i pol zaradili dva isključenja. Sjajna akcija Medveščaka s dva igrača više, nakon dodavanja Kurtisa Fostera i Matta Murleyja, rezultirala je brzim golom Billa Thomasa za vodstvo 2:0. Bolji početak utakmice Medveščak nije mogao poželjeti!

Nakon isključenja Darija Kostovića napad Donbassa s igračem više (power-play) urodio je plodom, minutu i sedam sekundi prije kraja prve trećine Teemu Laine smanjuje na 1:2.

U drugoj trećini Donbass je stvorio nekoliko izglednih prilika, ali sjajni Brust je bio siguran na golu 'medvjeda'. U 28. minuti – s igračem više - nakon 'bulija' pored gola bivše NHL zvijezde Michaela Leightona u kirurški preciznoj akciji nakon dodavanja Ryana Vesces za vodstvo 3:1 zabio je Michael Ryan

Gledatelji u Družba Areni nisu mogli vjerovati da momčad za koju do jučer nisu čuli, iz njima egzotične Hrvatske, tako dobro igra. U tim trenucima s tribina su se mogli čuti i prvi zvižduci upućeni igračima Donbassa.

Treća trećina utakmice započela je žestoko s obje strane, prigode su imale obje momčadi i gol je visio u zraku. U 49. minuti uspio je, nakon mnogih pokušaja i totalne opsade gola Brusta, smanjiti na 2:3 Petteri Wirtanen. No dvije minute kasnije Andrew Murray zabio je na dodavanje Bjorkstranda za vodstvo 4:2 i tada se činilo kako je sve gotovo.

'Pobjeda možda izgleda nestvarno. Ovo je fantastično, u zadnje vrijeme igrao jako dobro, Večeras smo se držimo sistema, igramo kao prava momčad - jedan za drugog. Donbass je vrlo vješta momčad i morali smo se potući za pobjedu. Pokušali smo igrati svoj stil igre, krenulo je dobro, a kad smo napravili pogreške nismo dopustili da nas to frustrira', kazao je nakon utakmice Bjorkstrand

Što su rekli junak utakmice Bill Thomas i trener Mark French pročitajte OVDJE.

Veličanstvenu pobjedu, kada je Donbass igrao bez golmana, potvrdio je Bill Thomas. Velikih 5:2 za osmu pobjedu u nizu što je, naravno, rekord za debitantsku momčad u KHL ligi. Čestitke i treneru Marku Frenchu koji je sjajno vodio utakmicu. Čudo iz Zagreba melje i dalje...

Ovo je bila 16. utakmica Medveščaka u KHL ligi, a trenutačno su na 28 osvojenih bodova, čime su se popeli na treće mjesto Zapadne konferencije.

Odmah nakon utakmice i nove velike pobjede u KHL ligi igrači i stožer Medveščaka krenuli su prema Zagrebu, gdje ih već u nedjelju od 17.15 sati protiv Spartaka iz Moskve čeka nova utakmica. No vremena za odmor neće biti jer nakon Spartaka Medveščak čekaju četiri gostujuće utakmice (Ak Bars, Dinamo Moskva, Vitjaz i Torpedo).