KAJAKAŠKI MARATON

Matej Herkov najbrži od Samoborskog Otoka do Jaruna

  • Autor: Branko Vukina
  • Zadnja izmjena 25.09.2011 11:57
  • Objavljeno 25.09.2011 u 11:27
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Tradicionalni, 44. međunarodni kajakaški maraton od Samoborskog Otoka do Jaruna okupio je 150 sudionika na stazi dugoj 30 kilometara, a najbrži je bio junior Matej Herkov, kajakaš varaždinskog Varteksa

Doseg vrijedan pažnje ostvarili su i kanuisti u seniorskoj konkurenciji, članovi zagrebačkog Končara Tomislav Lepan, Igor Gojić i Antonio Obadić. Lepan i Gojić su seniorski reprezentativci, inače osvajači svjetskog i europskog zlata u momčadskoj vožnji, a Obadić je juniorski reprezentativac.

Maraton je organizirao kajakaško-kanuistički klub Končar, na čelu s predsjednikom Božidarom Pažurom. Končar ove godine obilježava 60. godišnjicu. Za još jedno masovno okupljanje natjecatelja, od reprezentativaca do rekreativaca i veterana, čestitke mu je uputio i Petar Lovrić, predsjednik Hrvatskog kajakaškog saveza.

'Lani je bilo kišovito vrijeme, a ove godine lijepo i sunčano, ali vodostaj Save bio je iznimno nizak', rekao je reprezentativac Igor Gojić, jedan od stalnih sudionika tradicionalne utrke.
Reprezentativni majstori izbjegli su zamke niskog vodostaja.

'No bilo je nasukavanja deseteraca, spasilačke ekipe imale su posla, a kobnih posljedica nije bilo', obavijestio je mirnovodaški reprezentativni trener Vinko Mijočević, koji je s Tomislavom Crnkovićem, Tomislavom Hohnjecom i Božidarom Pažurom bio član uspješnog organizacijskog i operativnog stožera maratonske utrke.

Najmlađi sudionici, kadeti i članovi kajakaških i kanuističkih škola za djevojčice i dječake rođene od 2001. do 2004. veslali su samo po Jarunu.
C-1 (kanu jednosjed) - seniori: 1. Tomislav Lepan (Končar) 1:33:50,94, 2. Igor Gojić (Končar) 1:40:55,52, 3. Antonio Obadić (Končar) 1:41:02,16
K-1 (kajak jednosjed) - juniori: 1. Matej Herkov (Varteks) 1:29:55,45, 2. David Rožmarić (Varteks) 1:32:31,54, 3. Valentino Benjak (Končar) 1:36:55,33
K-1 - veterani: 1. Jože Hafner (Škofja Loka) 1:34:23,80
K-1 turisti (rekreativci) 1. Dalibor Brkić (Odra) 1:47:14,97
K-2 (kajak dvosjed) mix: 1 Damir Žagarec-Amir Aganović (Končar) 1:52:31,08
C-2 (kanu dvosjed) turisti mix: 1. Antia Fadiga, Miljenko Fadiga (Varteks) 2:09:42,18
C-2 - turisti: 1. Branko Milinković, Zvonko Drakšić (Zagreb) 1:49:39,21
C-10: 1. Odra (Luka Kovačević, Daniel Dadović, Viktor Erjavec, Igor Krnjaić, Hrvoje Bušić, Iva Meić, Saša Orešković, Željko Kener, Vanja Mustafović, Hilmija Hodžić) 1:46:11,54
C-8: 1. Matija Ljubek (Mateja Buriša, Branimir Bilandžić, Vid Radošević, Andrej Balaš, Tomislav Crneković, Domagoj Hažina, Maja Mujkić, David Vučina) 1:45:19,79
C-1 (kanu jednoklek) - juniori: 1. Jadran Zonjić (Končar) 1:41:09,88
K-1 - seniori: 1. Marko Crneković (Matija Ljubek, Zagreb) 1:33:45,85
K-1 - juniorke: 1. Mia Fadiga (Varteks) 1:47:59,76

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi