MAXTV PRVA LIGA

Mate Bilić načeo neuvjerljivi Dinamo, Split vodi

19.10.2013 u 18:53

Subotnji program u MAXtv Prvoj ligi pod marjanom zatvaraju nogometaši Splita i Dinama. Gisti imaju priliku izdvojiti se na čelu ljestvice, dok ambiciozni domaćini traže priključak 's europskom zonom'

Split - Dinamo 1:0
Strijelac: Bilić 39

Split: Zagorac, Ibriks (od 84. Paracki), Križanac (od 77. Galović), Glumac, Glavina, Dujmović, Radotić, Belle, Vojnović (od 65. Pehar), Roce, Bilić
Dinamo: Zelenika, Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić, Ademi, Pamić, Soudani, Sammir, Husejinović (od 16. Antolić, od 69. Beqiraj), Čop

97' - posljednji korner na utakmici za Dinamo i kraj. Slavlje Splita
96' - Stanko Mršić je svojevoljno napustio klupu, njegovu momčad pola minute dijeli od trijumfa
94' - Soudani ne pogađa sa sedam metara, najbolja prilika Dinama u nastavku
94' - pola nadoknade je prošlo, Dinamo nema niti priliku za priliku
91' - igrat će se ŠEST minuta sučeve nadoknade. Izgleda kao greška
90' - Pamić pokušava izravno iz slobodnjaka iz 'tankog kuta', i pogađa živi zid
86' - Paracki prolazi Šimunića i dolazi u odličnu poziciju, ali puca malo pored vrata
83' - Dinamo je sve bliže četvrtom porazu u zadnjih osam utakmica
78' - Soudani opet pokušava, ali Zagorac lijepo brani udarac koji je zapeo u bloku i dobio neugodnu putanju
77' - izlazi kapetan domaćih Križanac, ulazi mladi Galović
66' - Soudani puca, ali u bliži kut gdje 'stoluje' mirni Zagorac
65' - U Splitu umjesto Vojnovića ulazi Mate Pehar
59' - Dinamo loptu u nogama drži čak 76 posto vremena, ali nije opasan
56' - gužva u prostoru Splita, ali crveni otklanjaju i ovu opasnost
51' - nezgodan sudar glavam Pinta i Ibriksa, potonjem se mora pružiti pomoć
48' - Dinamo nastavlja s prilično jalovom terenskom dominacijom
46' - nastavlja se utakmica, nema izmjena u oba tabora

45+1' - odmor, domaćini imaju lijepu prednost uoči nastavka
43' - Split mirno drži prednost uoči nastavka
39' - GOOOOOOOL - Vojnović daje idealnu loptu za Matu Bilića koji pored Šimunovića pogađa Zelenikinu mrežu

Mate Bilić je zabio za vodstvo Splita u Parku mladeži protiv Dinama

33' - Zvonko Pamić puca točno u dobro postavljenog Zagorca
28' - BBB-i i ostatak stadiona zajedno izvikuju parole protiv HnS-a
24' - Vojnović opasno puca s 35 metara, malo pored stative spremnog Zelenike
23' - Pamić pretjerano komplicira, Dinamo pokušava stegnuti obruč oko obrane domaćih
21' - pokušaj Šimunovića, dobra prilika za Dinamo u skokuali Zagorac ne dozvoljava gol
20' - snažan udarac Soudanija s deset metara ne prolazi kroz šumu nogu i odbija se u korner
17' - Mate Bilić i Splićani traže penal, ali Ljubičić samo odmahuje
12' - Roce ulazi u solidnu priliku, ali Zelenika lako hvata nakon bloka gostujuće obrane
10' - na stadionu je grupa od 50-ak gostujućih navijača koje je policija izolirala na istočnoj tribini
6' - napadi s obje strane još ne dolaze blizu cilja
3' - Zvonko Pamić pogađa u domaći blok s ruba 16
2' - dva vezana udarca iz kuta za Split, Zelenika hvata drugi ubačaj
1' - prvi napad za Dinamo, počeo je dvoboj u Parku mladeži