francuska liga

Marseille upisao šestu uzastopnu pobjedu, Duje Ćaleta-Car igrao svih 90 minuta

08.12.2019 u 23:11

U derbiju 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na svom stadionu Velodrome pobijedio Bordeaux 3:1 upisavši šestu pobjedu u nizu...

Bordeaux je poveo u 31. minuti sjajnim golom Yacinea Adlija s više od 25 metara, no Marseille je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat.

Izjednačio je Jordan Amavi u 48. minuti, za 2:1 je zabio Morgan Sanson u 60. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Radonjić u sudačkoj nadoknadi.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Marseille, dok Toma Bašić nije nastupio za goste.

Reims je pobijedio St. Etienne 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola. Strijelci za domaći sastav bili su Oudin (10), Dia (67) i Doumbia (90+2), dok je gol za goste zabio Hamouma (59).

• +5
Ligue 1, Olympique Marseille - Olympique Lyon Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

Nantes je slavio protiv Dijona 1:0, a gol odluke zabio je Blas u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 39 bodova, Marseille je drugi s 34 boda, dok Lille na trećem mjestu ima 28 bodova. Rennes ima 27, a Bordeaux i Nantes po 26.