dosta mu je

Panika na Parku prinčeva; uvrijeđeni Kylian Mbappe zbog ovog je poteza zatražio transfer

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 08.12.2019 21:47
  • Objavljeno 08.12.2019 u 21:11
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: J.E.E / Sipa Press / Profimedia

Zabio je Kylian Mbappe u subotu gol za preokret protiv Montpelliera, pa potom sjajno asistirao Icardiju za potvrdu pobjede PSG-a 3:1. A onda, šok! Izmjena u 90. minuti i - najveći mogući problem za Parižane i trenera Thomasa Tuchela

Odnos Kyliana Mbappea i trenera PSG-a Thomasa Tuchela sve je kompleksniji i napetiji, iz dana u dan svima je jasno kako u Parizu može o(p)stati samo jedan od njih. Situacija nije nimalo sjajna, nezadovoljstvo najboljeg mladog nogometaša svijeta tinja već mjesecima. I to više nije tajna...

Nije tajna ni to da svim silama od vlasnika PSG-a pokušava iznuditi transfer u Real Madrid, a dojam je da Tuchel ne čini ništa da bi barem malo udovoljio Mbappeu. Dapače, ono što se u subotu dogodilo u 90. minuti utakmice u Montpellieru dodatno će pokvariti odnose na relaciji Tuchel - Mbappe.

Dovoljno je pogledati trenutak kad mladi Francuz napušta teren. Tuchel ga je pokušao oraspoložiti, čestitao mu je i nešto želio objasniti, međutim Mbappea to uopće nije zanimalo. Očigledno je bio ljutit zbog zamjene i nije želio ni čuti ni vidjeti Nijemca, čiju će bijesnu facu kasnije uhvatiti kamera.

'Da, nije bio sretan mojim odlukama na utakmici...', objasnio je Tuchel Mbappeovu facu pri izlasku iz igre.

  • +5
  • +2

Ligue 1, Brest – PSG

Izvor: Profimedia / Autor: Damien MEYER / AFP / Profimedia

Nije nikakva tajna da Mbappeu smeta stav Thomasa Tuchela koji uporno ističe Neymara kako prvu zvijezdu momčadi PSG-a. Zamjera mu i neke odluke iz prošle sezone, kad ga je ostavljao na klupi ili izostavljao iz prve momčadi, zbog čega je izgubio utrku s Leom Messijem za Zlatnu kopačku (odigrao je Mbappe pet utakmica manje od Argentinca i dao samo tri gola manje). Svoje nezadovoljstvo nekoliko je puta iskazao i propuštanjem treninga ili namjernim kašnjenjem.

A ove je sezone za PSG u prvenstvu odigrao 10 utakmica i zabio sedam golova uz još četiri asistencije, jedan je gol zabio u Kupu te četiri u Ligi prvaka.

Uz sve to, da Mbappe nije glavna faca na Parku prinčeva, Tuchel mu je dodatno 'objasnio' kažnjavajući ga zbog nediscipline. Tako sve jasno ukazuje na Mbappeov izbor, a to je odlazak iz Pariza. Navodno je zatražio hitan sastanak s čelnim ljudima kluba, dosta mu je ovakvog odnosa i traži - transfer! Ne treba ni napominjati da u Realu već trljaju ruke, možda ga pokušaju kupiti već ove zime. Jer - ako pitate Mbappea - PSG je za njega prošlost...

Francuska 1. liga

Reims-St. Etienne3:1
Nantes-Dijon1:0
Marseille-Bordeaux21:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain16130339
2.Marseille1694331
3.Lille1784528
4.Rennes1683527
5.Bordeaux1675426
6.Nantes1782726
7.Lyon1774625
8.St. Etienne1774625
9.Reims1666424
10.Montpellier1766524
11.Monaco1673624
12.Angers1773724
13.Nice1772823
14.Brest1756621
15.Strasbourg1763821
16.Dijon1744916
17.Amiens1644816
18.Metz1736815
19.Toulouse17331112
20.Nimes1626812

Sljedeće utakmice

13.12.Lille-Montpellier
14.12.Metz-Marseille
14.12.Brest-Nice
14.12.Toulouse-Reims
14.12.Amiens-Dijon
14.12.Angers-Monaco
14.12.Nimes-Nantes
15.12.Bordeaux-Strasbourg
15.12.Lyon-Rennes
15.12.St. Etienne-Paris Saint Germain