francuska liga

Marseille bez pomoći Ćaleta-Cara gostujućom pobjedom skočio na drugo mjesto ljestvice

24.11.2019 u 23:33

Nogometaši Olympique Marseillea skočili su na drugo mjesto ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 14. kola na gostovanju pobijedili Toulouse 2:0

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je Toulouse ostao s igračem manje nakon što je Steven Moreira isključen zbog oštrog prekršaja.

Marseille je u nastavku iskoristio igrača više i s dva gola između 76. i 79. minute izborio je pobjedu. Strijelci su bili Dario Benedetto (76) i Nemanja Radonjić (79). Hrvatski reprezentativac u redovima Marseillea Duje Ćaleta-Car je zbog suspenzije (crveni karton!) propustio susret.

U ranije odigranom susret Bordeaux je pobijedio Monaco sa 2:1 okrenuvši rezultat nakon što su gosti poveli. Toma Bašić je odigrao cijeli susret za domaćine, dok je Danijel Subašić utakmicu pratio s gostujuće klupe za pričuve.

Monaco je poveo u 15. minuti preko Islama Slimanija, međutim u nastavku susreta alžirski napadač je postao tragičar. Bordeaux je izjednačio u 29. minuti golom Pabla, a rezultat je okrenuo Nicolas De Preville realiziravši kazneni udarac u 69. minuti.

• +5
Ligue 1, Olympique Marseille - Olympique Lyon Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

Jedanaesterac je skrivio Slimani igrajući rukom, a pritom je zaradio drugi, isključujući žuti karton i to samo deset minuta nakon što je dobio prvi žuti zbog prigovora.

Na ljestvici vodi PSG s 33 boda, Marseille na drugom mjestu ima 25 bodova, Angers je treći s 24 boda, dok Bordeaux i St. Etienne imaju po 22 boda.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Toulouse (12) i Nimes (11).