sp u rukometu

Španjolci preko oslabljenih Francuza stigli do bronce na Svjetskom prvenstvu; 'Les Expertsima' se ovo nije dogodilo još od 2013. godine

Rukometa reprezentacija Španjolske osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Egiptu nakon što je u susretu kojeg su vodili hrvatski suci Gubica i Milošević pobijedila Francusku 35:29 (16:13)

U dvoboju rukometnih titana Španjolci su imali sve konce igre u svojim rukama. Krenuli su snažno i poveli 4:0, a potom su rivale cijelo vrijeme imali pod kontrolom.

U prvom dijelu susreta četiri su puta stekli prednost od pet golova (7:2, 11:6, 12:7 i 13:8). Početkom drugog poluvremena malo su posustali, Francuska - koja je i u ovu utakmicu ušla desetkovana ozljedama - se spustila na samo gol zaostatka (16:15), no Španjolska je brzo pobjegla na +4 (20:16).

U 42. minuti Španjolci su imali i šest golova viška (24:18), a osam minuta prije kraja i +7 (32:25). Na koncu je završilo 35:29.

• +6
Španjolska - Francuska, SP u rukometu 2021., utakmica za 3. mjesto Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Španjolsku su do pobjede predvodila braća Alex Dušebajev s osam i Daniel Dušebajev sa šest golova, a Entrerios i Figueras su zabili po četiri gola. Kod Francuza najefikasniji su bili Hugo Descat sa sedam, te Nicolas Tournat i Ludovic Fabregas s po četiri gola.

Spomenimo i to kako su ovaj susret za treće mjesto na SP-u sudili hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević.

Španjolcima je to četvrta medalja sa Svjetskih prvenstva pri čemu druga bronca nakon što su treći bili 2011. godine, a imaju i dva zlata osvojena 2013. i 2005. Francuzima je ovo prvi put da nisu osvojili medalju na Svjetskom prvenstvu još od 2013. godine.

U finalu se od 17.30 sati sastaju branitelj naslova Danska i Švedska.