vratio se 'ludi mario'

Mario Balotelli zabio je nakon samo četiri minute u debitantskom nastupu za Monzu; to mu je bio prvi gol nakon godinu dana 'suše'

30.12.2020 u 20:11

Nestašni Mario Balotelli (30), koji je početkom prosinca potpisao je za talijanskog drugoligaša Monzu, smršavio je pet kilograma u dvadesetak dana intenzivnih treninga i u srijedu je debitirao za svoj novi klub u derbiju protiv vodeće Salernitane...

Mario Balotelli (30) je s Monzom potpisao ugovor do kraja sezone, odnosno do 30. lipnja 2021. godine. Vlasnik Monze je Silvio Berlusconi, bivši vlasnik AC Milana. U Monzi će mu suigrači biti bivši napadač Osijeka Mirko Marić te 19-godišnji napadač Dinama Antonio Marin, koji je na posudbi u talijanskom drugoligašu.

Prošle sezone Balotelli je u dresu Brescie u 19 utakmica zabio pet golova, ali posljednju natjecateljsku utakmicu odigrao je još u ožujku. Ispadanjem Brescie u Serie B postao je slobodan igrač i dugo je tražio novi klub.

Danas je Mario Balotelli više nego uspješno debitirao za Monzu, zabio je gol već u četvrtoj minuti u važnoj pobjedi 3:0 u derbiju protiv vodeće Salernitane. No, još nije potpuno spreman, samo je u posljednja tri tjedna intenzivnih treninga uspio skinuti pet kilograma viška. U debiju za Monzu Balotelli je igrao do 62. minute kad ga je zamijenio naš Mirko Marić.

Posljednji gol u službenim utakmicama 'ludi Mario' je zabio prije 360 ​​dana, još 5. siječnja kada je zabio u meču između Brescie i Lazija.

Podsjetimo, Balotelli je jedan od najtalentiranijih talijanskih napadača, ali zbog nediscipline i sklonosti svakojakim ispadima nikad nije ostvario puni potencijal. Tijekom karijere igrao je za Inter, Manchester City, AC Milan, Liverpool, Nicu, Marseille, a proteklu sezonu proveo je u Bresciji. Za talijansku reprezentaciju odigrao je 36 utakmica i postigao je 14 golova, ali posljednji nastup u dresu 'azzurra' ostvario je 2018. godine.

Monza je pobjedom došla na treće mjesto Serie B, s dva boda manje od vodeće Salernitane.