NAPOKON

Mario Ančić po prvi put na turniru u Umagu

14.05.2010 u 13:26

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Mario Ančić potvrdio je nastup na ovogodišnjem ATP turniru 21. izdanju ATP Studena Croatia Open turnira u Umagu, priopćili su organizatori.

Ančić će tako po prvi puta nastupiti u Umagu, jedinome hrvatskome zemljanome ATP turniru, koji će se ove godine održati od 26. srpnja do 1. kolovoza.

Ančić je u svojoj karijeri osvojio Davis Cup 2005. godine, kada je u finalnom susretu protiv Slovačke donio Hrvatskoj pobjedonosni bod. Splićanin je osvojio tri ATP turnira, osam puta igrao u finalima, dok je u paru s Ivanom Ljubičićem osvojio je brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. godine. Njegov najbolji ranking u karijeri bilo je 7. mjesto na ATP ljestvici, a ove sezone je zbog bolesti pao u renkingu i pokušava se vratiti u svjetski vrh.

Osim Ančića, nastup na 21. izdanju ATP turnira u Umagu potvrdili su ranije prošlogodišnji pobjednik Rus Nikolaj Davidenko i Ivan Ljubičić.