bundesliga

Marin Pongračić radi sve kako bi zaslužio Dalićev poziv, a sada je s dva gola Bayeru napravio još jedan veliki korak prema reprezentaciji

26.05.2020 u 22:25

Ovog utorka nastavljena je Bundesliga, a nakon dva uspjeha u prva dva kola, Bayer je kapitulirao na svom stadionu. Koban po 'apotekare' bio je Marin Pongračić, koji je zabio prvi i četvrti gol svoje momčadi u pobjedi Wolfsburga 4:1.

Momčad iz Leverkusena u nastavak sezone ušla je s dvije gostujuće pobjede, čime su se popeli na četvrto mjesto i imali gotovo sigurnu poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

S druge strane, Wolfsburg je u dva kola nastavka imao polovičan uspjeh, pa je bilo upitno čemu se može nadati kod 'apotekara'.

U početnom sastavu gostiju bili su i Josip Brekalo, ali i sve bolji Marin Pongračić, kojeg je u razgovoru za tportal posebno ishvalio Nenad Gračan.

I upravo je stoper gostiju bio prve ime utakmice. Jer u 43. minuti na ubačaj Arnolda bio je najbrži na lopti i glavom je pospremio u mrežu za 0:1. Taj gol pogledajte OVDJE.

U 75. minuti isti je dvojac kreirao i četvrti gol gostiju, za uvjerljvih 0:4 (drugi Pongračićev gol pogledjate OVDJE), nakon čega su se 'zeleni' malo opustili pa su dopustili domaćinima da ublaže poraz.

Brekalo je na terenu bio do 65. minute, dok je Pongračić odradio cijelu utakmicu. Šteta samo što nije bilo gledatelja, jer sigurno bi bio ispračen gromoglasnim pljeskom.