HRVATSKA - SRBIJA 1:1

Marin Čilić se pomučio ali i izjednačio

09.07.2010 u 17:00

Nakon poraza Ivana Ljubičića od Novaka Đokovića, Marin Čilić imao je imperativ pobjede nad Viktorom Troickim. Na svu sreću, Čilić je tom pritisku odolio i sa 3:0 (6:4, 7:5, 6:2) pobijedio srpskog tenisača

Novak Đoković pobijedio je Ivana Ljubičića sa 7:6, 6:3, 6:1 i donio veliki bod prednosti Srbiji nakon prvog dvoboja u četvrtfinalu Davis cupa između Hrvatske i Srbije u Splitu. U drugom meču dana igrali su Marin Čilić i Viktor Troicki,  a naš je tenisač slavio sa 3:0 i izjednačio na 1:1.

HRVATSKA - SRBIJA  - trenutni rezultat 1:1

Marin Čilić - Viktor Troicki 6:4, 7:5, 6:2
TREĆI SET

6:2 - Riješio se Čilić problema i nakon dva sata i 22 minuta igre stigao do pobjede
5:2 - Čilić opet ima break-loptu koju je pretvorio u veliko vodstvo; servisom može do pobjede
4:2 - Čilić je očito u psihološkoj prednosti i bez problema osvaja svoj gem
3:2 - nakon 30:0, Troicki je napravio nekoliko grešaka i našem tenisaču omogučio break

2:5 - Troicki je naučio na grešci iz prošlog gema te nije dopustio novi break
2:4 - baš kad smo se ponadali da se Čilić vratio u meč, Troicki je napravio novi break
2:3 - Čilić je napao servis protivnika, stigao do dvije break prigode i vratio izgubljeni servis
1:3 - Čilićeva igra je 'pala', Troicki je stigao do 15:40, naš tenisač uspio je spasiti obje break lopte i osvojiti prvi gem u setu
0:3 - pružila se prilika Čiliću da uzvrati rebreakom, ali Troicki se ipak nije dao iznenaditi
0:2 - Nažalost, Čilić nije uspio osvojiti svoj servis pa je Troicki poveo sa 2.0
0:1 - Troicki je otvorio drugi set, puno bolje po njega

PRVI SET

6:4 - Čilić je sačuvao prednost breaka i osvojio prvi set
5:4 - Troicki je sve sigurniji
5:3 - Čilić je odigrao tri lijepa poena i stigao na gem do seta
4:3 - Troicki osvaja gem
4:2 - prvi problemi za našeg tenisača, Troicki je imao dvije break lopte, Čilić se ipak izvukao
3:2 - Troicki je osvojio servis, ali i dalje je za jedan break u minusu
3:1 - Čilić bez problema osvaja gem na svoj servis
2:1 - Troicki se pomučio za svoj prvi gem
2:0 - Čilić je lako sačuvao svoj servis
1:0 - Čilić je odlično otvorio dvoboj, napravivši break i pokazavši s kakvim je namjerama ušao u meč