PODBACILI NA SP-U

Marić i Varga ostali bez finala diska

29.08.2011 u 07:50

Hrvatska atletičarka Nikolina Horvat plasirala se u polufinale utrke na 400 metara s preponama na svjetskom atletskom prvenstvu u korejskom Daegu, a bacači diska Martin Marić i Roland Varga nisu se uspjeli plasirati u finale diska

Nikolina je u drugoj skupini kvalifikacija osvojila šesto mjesto s rezultatom 56.60 i ukupno zauzela 23. mjesto od 24 atletičarke koje nastavljaju natjecanje.

Ona je istrčala rezultat 32 stotinke sekunde sporiji od svog osobnog rekorda, te šest stotinki sekunde sporije od svog najboljeg rezultata ove sezone (56.54).

Najbolje vrijeme kvalifikacija istrčala je Jamajčanka Melaine Walker (54.86). Druga je bila Ruskinja Natalija Antjuh (54.88), a treća Amerikanka Lashinda Demus (54.93).

Nažalost, Martin Marić i Roland Varga nisu se uspjeli plasirati u finale diska. Marić je u kvalifikacijama bacio disk na 60.61 metara što je bilo dovoljno tek za 27. mjesto. Varga je s rezultatom 59.09 zauzeo posljednje, 31. mjesto. Marić je bacio pet metara kraće od svog osobnog rekorda (65.81), dok je Varga podbacio za više od osam metara (67.38). Da su ponovili svoje osobne rekorde obojica bi uvjerljivo izborila mjesto u finalu.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Poljak Piotr Malachowski bacivši disk 65.48 metara, drugi je bio Iranac Ehsan Hadadi (65.21), a treći Španjolac Mario Pestano (65.13).