GABONAC IGRAČ KOLA

Mandžukiću sjajne ocjene za nastup protiv Borussije

12.08.2013 u 12:57

Gabonski napadač Borussije Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang izabran je za najboljeg igrača 1. kola nove sezone u njemačkom nogometnom prvenstvu od strane Kickera

Istaknuo se Aubameyang sa hat-trickom u 4:0 gostujućoj pobjedi Borussije protiv Augsburga, te ga je njemački dvotjednik Kicker ocijenio sa savršenom jedinicom (ocjene se kreću u rasponu od savršene jedinice do najlošije šestice).

Od hrvatskih je igrača najbolje ocijenjen, sa dvojkom, Mario Mandžukić koji je odigrao svih 90 minuta i zabio drugi gol za Bavarce u 3:1 pobjedi nad Borussijom Mönchengladbach.

U Bayernovoj je momčadi bolje od Mandžukića ocijenjen samo Franck Ribery, sa jedinicom.

Milan Badelj i Ivica Olić vrlo su loše ocijenjeni za svoje nastupe, sa 4.5 i 5. Olić je u 2:0 porazu njegovog Wolfsburga od Hannovera igrao do 66. minute, a Badelj u 3-3 remiju protiv Schalkea do 64. minute.

Dodajmo i da je bosansko-hercegovački napadač Vedad Ibišević, strijelac prvog gola za Stuttgart u 3:2 porazu 'švaba' od Mainza, ocijenjen sa 2.5. Stuttgart je inače Rijekin suparnik u 4. pretkolu Europa lige.