ŠEST KOMADA

Mandžukićev pogodak, Bayernova rapsodija

02.09.2012 u 20:00

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić postigao je jedan pogodak u pobjedi Bayerna 6:1 protiv Stuttgarta u 2. kolu Bundeslige na Allianz Areni

Stuttgart je u 25. minuti poveo preko Harnika i držao tu prednost sedam minuta. Od trenutka kada je Thomas Müller u 32. minuti izjednačio na 1:1, bila je to igra mačke i miša u Münchenu. Mario Mandžukić bio je začetnik akcije za izjednačenje. S desne strane je nabacio idealno na nogu Mülleru čiji je prvi udarac vratar Stuttgarta Ulreich odbio, ali je Müller odbijanac pospremio u mrežu.

Već u sljedećoj minuti Bavarci su stigli do vodstva, kada je Kroos zatresao mrežu odličnim udarcem s 18 metara. Još ljepši je bio dalekometni projektil Luiza Gustava, koji je za 3:1 u 43. minuti opalio s 30 metara i zakucao loptu u kut. Bila je to klasična 'golčina'.

Mandžukić se u strijelce upisao u 47. minuti utakmice. Udarac Müllera je gostujući vratar obranio, ali se lopta odbila hrvatskom napadaču kojem nije bio nikakav problem iz neposredne blizine pospremiti loptu u mrežu.
Samo dvije minute kasnije, Mandžukić je vrlo lako mogao zabiti i drugi gol. Bayern je krenuo u kontru '5 na 2', Ribery je u mnoštvu rješenja odlučio dodati do Mandžukića, koji je mogao odigrati povratnu loptu francuskom reprezentativcu i ovaj bi je bez problema poslao u gol, jer je Stuttgartov vratar istrčao Mandžukiću, koji se ipak odlučio na udarac.

Ulreich je odbio loptu, za koju su se Ribery i Müller 'borili' koji će ju od njih dvojice gurnuti u praznu mrežu. Učinio je to ovaj potonji za svoj drugi gol na utakmici, treći u sezoni. Nakon toga je u 51. minuti upisao i asistenciju, centrirao je s desne strane na glavu Schweinsteigeru koji je glavom zabio za konačnih 6:1. Bayern je, tako, svih šest golova zabio u periodu od 32. do 51. minute.

Mariju Mandžukiću je ovo bio drugi gol u prvenstvu u dresu Bayerna, te ukupno peti u četvrtoj službenoj utakmici za Bavarce! Protiv 'švaba' je igrao do 69. minute, kada ga je zamijenio Pizarro.

Treba istaknuti još dva detalja. Španjolac Javi Martinez je debitirao za Bayern, ušao je u igru u 77. minuti, a bosansko-hercegovački napadač Stuttgarta Vedad Ibišević dobio je u 74. minuti izravni crveni karton zbog udaranja Boatenga bez lopte. Njih dvojica su se sudarili u borbi za loptu, a kada su se pridigli, Ibišević je tijelom nasrnuo na suparnika, pa je morao prije vremena u svlačionicu.