POTPUNO APOLITIČAN

Mandžo: Salutirao sam navijačima, a ne generalima

18.11.2012 u 17:48

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić demantirao je nagađanja da je slaveći nakon vodećeg gola Bayerna protiv Nürnberga salutirao oslobođenim hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču

U 12. kolu Bundeslige nogometaši Bayerna nisu uspjeli pobjednički napustiti Nürnberg, već su s istoimenim suparnikom odigrali neodlučeno 1-1. Bayern je poveo već u trećoj minuti pogotkom hrvatskog nogometaša Marija Mandžukića, ali je domaćin izjednačio golom Feulnera u 47. minuti.

U trećoj minuti, poslije pogotka, Mandžukić je originalno proslavio pogodak. Dotrčao je do dijela tribina gdje su bili smješteni navijači njegova kluba te je salutirao…

'Prepun emocija, otrčao sam prema korneru kako bih proslavio rani gol s našim navijačima. Tako često slavim golove. Ja sam potpuno apolitična osoba. Slavlje nakon pogotka nema nikakve veze s događajima oko generala', prenosi Mandžukićevu izjavu Bild.

U tom slavlju nije bio jedini, već mu se pridružio i švicarski reprezentativac Xherdan Shaqiri, inače rođen na Kosovu.

'Ja sam samo trčao za Mandžukićem kako bih s njime proslavio gol. Bilo kakvo političko tumačenje te geste potpuno je pogrešno', rekao je Shaqiri također se čvrsto ograđujući od političkih konotacija zbog kojih mogu uslijediti i rigorozne sankcije. Nije ni Mandža generalima, nego navijačima...