• Zadnja izmjena 18.02.2013 23:53
  • Objavljeno 18.02.2013 u 23:24
FA kup, Manchester United - Reading 2-1 (4)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na svom Old Traffordu 'fenjeraša' iz Premiershipa, momčad Readinga 2:1 u ogledu osmine finala FA Cupa…

Najzaslužniji za pobjedu 'crvenih vragova' bio je portugalski napadač Nani, koji je u ovoj utakmici podsjetio menadžera Alexa Fergusona na svoje mogućnosti. U igru je ušao u 43. minuti umjsto ozlijeđenog Phila Jonesa. Već dvije minute kasnije je krasnim udarcem iz voleja s ruba kaznenog prostora uzdrmao vratnicu.

Reuters

Reuters

Bila je to jedna od mnogobrojnih propuštenih prilika Manchester Uniteda. Reading je, najviše zahvaljujući raspoloženom vrataru Adamu Federiciju, držao 'nulu' sve do 69. minute, kada je Nani uspio udarcem s 12 metara svladati suparničkog vratara. Samo tri minute kasnije je s desnog krila centrirao Hernandezu koji je glavom pogodio za 2:0.

Kda se činilo da je United napokon slomio otpor Redinga, gosti su se u 81. minuti pogotkom McAnuffa vratili u utakmicu, a onda su u završnici prijetili i potpunim povratkom, za kojeg ipak nisu imali snage.

Manchester United je rekorder s 11 osvojenih trofeja u FA Cupu, ali je zadnji uzeo još 2004. godine. U četvrtfinalu će United igrati protiv boljeg iz ogleda branitelja naslova Chelseaja i drugoligaša Middlesbrougha.