engleska liga

Manchester City nastavio s rasprodajom bodova; Pep Guardiola nije mogao vjerovati što su sve promašili njegovi nogometaši

24.10.2020 u 16:11

U 6. kolu engleskog prventva Manchester City je u gostima kod West Hama odigrao 'samo' 1:1...

Manchester Cityju na startu sezone baš i ne ide najbolje, momčad Pepa Guardiole ne može povezati dvije dobre utakmice, a u tom su ritmu 'građani' nastavili i u 7. kolu u gostima kod West Hama.

Domaćini su poveli u već 18. minuti sjajnim golom Michaela Antonija koji je 'poluškaricama' zabio za 1:0 nakon ubačaja Coufala.

City je do izjednačenja stigao u 51. minuti, za 1:1 zabio je Foden nakon sjajne solo akcije Cancela.

Pep Guardiola u završnici je krenuo po sva tri boda, ubacio je De Bruynea i Zinčenka, ali nevjerojatno je što su sve uspjeli promašiti igrači Cityja. Iskreno, ni 'čekićari' se u samom finišu susreta nisu iskazali.

Pablo Fornals je u 84. minuti s centra pobjegao obrani Cityja i sam krenuo prema Edersonu. Neshvatljivo, ali s 20 metara je pokušao lobati golmana 'građana'. Neuspješno, naravno...

I na drugoj su se strani ispromašivali Mahrez i De Bruyne, pa je utakmica završila bez pobjednika, 1:1.

West Ham je tako treću utakmicu u nizu ostao neporažen. Momčad Davida Moyesa je prvo slavila kod Leicestera 3:0, potom je u prošlom kolu nadoknadila tri gola zaostatka u gostima kod Tottenhama (3:3) i sad je izbjegla poraz protiv favoriziranog Cityja kojemu je ovo drugi gostujući remi u nizu.

Momčad Pepa Guardiole u pet prvih utakmica u Premiershipu ima dvije pobjede, dva remija i poraz uz gol-razliku 8:8. Od mogućih 15 bodova, 'građani' su osvojili malo više od pola, tek osam... Da ima barem malo kose na glavi, sigurni smo da bi si ju Pep Guardiola počupao od muke.