ENGLESKA LIGA

Manchester City još jednom kiksao; gubio do 82. pa preokrenuo, a onda se dogodio - autogol

18.01.2020 u 18:59

Manchester City je još jednom kiksao, u subotu je kod kuće u 23. kolu Premier lige remizirao sa Crystal Palaceom, koji je vodio 1:0 do 82. minute

Goste je doveo u vodstvo Cenk Tosun u 39. minuti, a Manchester City je uspio poravnati tek u 82. pogotkom Kuna Agüera. Pet minuta kasnije mrežu ponovno trese Kun Agüero i tada se činilo da će igrači Pep Guardiole ipak stići do pobjede. No, u 90. minuti Fernandinho je zatresao vlastitu mrežu i završilo je 2:2.

Nakon četiri pobjede i remija, nogometaši Southamptona bili su na dobrom putu da nastave uspješan niz, budući da su na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima Jana Bednareka (15) i Shanea Longa (35). No, u nastavku igrači Wolverhamptona napravili su preokret i slavili sa 3:2. Prvo je zabio Pedro Neto (53), a potom dva puta Raul Jimenez (65-pen, 76).

• +5
Premier liga, Manchester City – Crystal Palace Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

U dvoboju ekipa sa začelja Norwich je na svom terenu dobio Bournemouth s 1:0, a strijelac je bio Teemu Pukki u 33. minuti iz penala. To je bio deseti poraz Bournemoutha u posljednjih 12 ligaških utakmica.

Novi trener Arsenala Mikel Arteta nastavio je sa skromnim rezultatima, 'topnici' su na svom stadionu protiv Sheffield Uniteda odigrali 1:1. Domaćini su u završnici prvog poluvremena, u 45. minuti, poveli pogotkom 18-godišnjeg Brazilaca Gabriela Martinellija, ali u 83. minuti John Fleck je odličnim volejom pogodio za konačnih 1:1. U pet ligaških utakmica Arsenal je pod vodstvom Artete ostvario samo jednu pobjedu.

U prvoj utakmici 23. kola Watford i Tottenham su odigrali 0:0, pa je europski viceprvak već četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu. Momčad Josea Mourinha je još i dobro prošla, jer je igrač domaćina Troy Deeney u 70. minuti promašio kazneni udarac.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Premier lige Newcastle je na svom stadionu protiv Chelseaja slavio sa 1:0 pogotkom Isaaca Haydena u sudačkoj nadoknadi (90+4). Hrvatski veznjak Mateo Kovačić, koji ove sezone igra odlično u dresu "bluesa", ostao je na klupi za pričuve.