BUNDESLIGA

Kakav debi novog nogometnog čuda; Borussia Dortmund je gubila 1:3, a onda je ušao on...

18.01.2020 u 18:08

Nakon zimske pauze natjecanje u Bundesligi nastavljeno je susretima 18. kola, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent za jedini pogodak Wolfsburga, koji je izgubio od Koelna sa 1:3

Pobjedu Koelnu donijeli su dvostruki strijelac Jhon Córdoba (22, 45+2) i Jonas Hector (62), a Brekalo je u 66. minuti povukao polukontru i odlično je uposlio Renata Steffena, koji je pogodio za konačnih 1:3. Jedanaest minuta kasnije hrvatski nogometaš izašao je iz igre.

Borussia Dortmund je u gostima kod Augsburga u 55. minuti gubila sa 1:3, a onda je u igru ušao 19-godišnji norveški napadač Erling Haaland, koji se u jesenskom dijelu sezone u dresu Salzburga iskazao golgeterskim sposobnostima.

Njegov debi u Bundesligi bio je isto tako uspješan, upisao je hat-trick i donio pobjedu Borussiji Dortmund, koja je slavila sa 5:3. Haaland je bio strijelac u 59., 70. i 79. minuti, a preostala dva pogotka postigli su Julian Brandt (49) i Jadon Sancho (61). Hrvatski stoper Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg.

• +5
Bundesliga, Augsburg – Borussia Dortmund Izvor: EPA / Autor: TIMM SCHAMBERGER

Hoffenheim je kod kuće izgubio od Eintrachta iz Frankfurta sa 1:2, a hrvatski napadač Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za domaćine, te se je dva puta našao u gol-šansi. U 57. minuti njegov pokušaj glavom otišao je iznad gola, a u 60. je pucao lijevom nogom, ali vratar Eintrachta bio je na mjestu.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 18. kola Bundeslige, prvog nakon zimske pauze, vodeći Leipzig je na svom terenu protiv Union Berlina slavio sa 3:1.

Gosti su poveli u 10. minuti pogotkom Mariusa Bültera i sa minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom poluvremenu uslijedio je preokret. Na 1:1 poravnao je Timo Werner 51. minuti odličnim volejom s ruba 16-erca. Domaćini su prešli u vodstvo u 57. minuti, kada se nakon kornera najbolje snašao Marcel Sabitzer, a pobjedu je još jednim pogotkom potvrdio Timo Werner u 83. minuti.

Dan ranije nogometaši Schalkea su na svom stadionu pobijedili drugoplasiranu Borussiju Moenchengladbach s 2:0.