engleska liga

Manchester City i Liverpool remizirali u velikom derbiju

25.11.2023 u 15:51

U prvoj utakmici 13. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester City i drugi Liverpool su igrali bez pobjednika 1:1

Manchester City je svoju bolju igru okrunio vodećim golom Haalanda (27) sredinom prvog poluvremena, udarac Norvežanina s petnaestak metara bio je prejak za Allisona usprkos tomu što je brazilski golman uspio dotaknuti loptu vršcima prstiju.

Iako je City i u nastavku stalno prijetio povećanjem vodstva do njega nije stigao, a Liverpool je to kaznio izjednačujućim golom Alexander-Arnolda (80) koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Edersona.

Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega u sastavu zbog ozljede nije bilo Matea Kovačića.

• +15
Manchester City - Liverpool, engleska liga, 25.11.2023. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell

Vodeći City sada ima 29 bodova, a drugi Liverpool 28. To otvara priliku trećem Arsenalu, koji je na 27 bodova, da pobjedom na gostovanju kod Brentforda kasnije u subotu preuzme vrh.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'