DINAMO KOD PORTA

Mamić: Teško je ne razmišljati o novome nokautu!

20.11.2012 u 10:30

Dinamova ekspedicija krenula je u utorak ujutro za Portugal, gdje ih očekuje utakmica 5. kola Lige prvaka protiv Porta

Nakon deset poraza u nizu u elitnoj Ligi prvaka, od kojih je posljednjih devet bilo s dva ili više pogodaka razlike, 'modrima' svi daju jako male šanse za pozitivan rezultat.

'Ja se nadam da će se u igračima probuditi inat jer ih se podcjenjuje, jer svi misle da je ovo put bez nade', rekao je Zoran Mamić i dodao:

'Želimo biti bolji, uspjeti ponoviti poluvrijeme iz Pariza svih 90 minuta. Nadam se samo da smo izvukli pouke iz prošlih utakmica. Dinamo ima kvalitetu, pokazali smo to i u prvenstvenoj utakmici protiv Zadra za vikend. No mi moramo konstantno pobjeđivati sa 5:0 u prvenstvu, to je preduvjet da nešto napravimo i u Europi.'

Sportski direktor pribojava se novog visokog poraza.

'Teško je ne razmišljati o novome nokautu jer nedostaje nam samopouzdanja, vjere u vlastitu kvalitetu. Ako dečki opet tako uđu u utakmicu, to neće završiti dobro.'

Trener Ante Čačić ne shvaća sve toliko dramatično.

Dinamo - Porto 0:2

'Odredio sam sastav, bit će vrlo sličan prvoj utakmici s Portom, s time da sada imamo Kovačića pa ćemo biti ofenzivniji. Porto je najkonstantniji u našoj skupini, veliki su favoriti i sve ovisi o njima. No mi moramo biti najbolji što možemo, biti koncentriraniji u obrani. Nisam toliko opterećen golom, no ako sve provedemo, doći će i taj prvi gol u Ligi prvaka', rekao je trener plavih i dodao:

'Određen broj ljudi dočekuje naše poraze u Ligi prvaka s lošim konotacijama i to sigurno utječe na psihu mojih igrača. No ljudi trebaju shvatiti koliko je Liga prvaka kvalitetno natjecanje i da nije lako igrati u njoj. Mi smo s mladom ekipom pokazali da rastemo iz utakmice u utakmicu, to je najvažnije.'

Mateo Kovačić, 18-godišnji vezni igrač Dinama, mogao bi biti taj motor koji će pokrenuti igru Dinama.

'Idemo dati sve od sebe, nadamo se prvom golu i bodovima. Mislim da nemamo problema sa samopouzdanjem koliko se priča. Ipak, teško je kada gubiš toliko utakmica u nizu. Ali svi se dižemo. Da bi nas Porto mogao podcijeniti, to je realno, imaju nas pravo podcjenjivati jer mi smo najslabija momčad u skupini. No moramo pokušati iznenaditi iz sjene', smatra Kovačić.

Napadač plavih Ivan Krstanović još čeka svoj prvi nastup u Ligi prvaka.

'Nadam se da ću zaigrati od prve minute i biti taj džoker. Možda će biti malo opušteniji jer su već prošli skupinu, a mi ćemo to probati iskoristiti', zaključio je Krstanović.

Utakmica Porto – Dinamo igra se u srijedu u 20.45 sati.