NADA UMIRE ZADNJA

'Mali' Mirandes opet zabio u nadoknadi

01.02.2012 u 08:24

Borbeni duh koji je trećeligaša Mirandesa doveo do polufinala nogometnog Kupa kralja osjetio je i Athletic Bilbao. Baski su doduše slavili 2:1, ali primili su i gol u sudačkoj nadoknadi

Više udaraca na vrata (4-3), te više kornera (7-3) izveli su nogometaši Mirandesa, najugodnijeg iznenađenje u Kupu kralja, a nakon što su preko 'leđa' Villareala, Racinga i Espanyola stigli u polufinale kao drugi trećeligaš u povijesti nakon Figueresa 2002. godine, njihov elan i borbenost osjetili su i igrači šestoplasiranog sastava Primere, Athletica iz Bilbaa.

Baski su već u 26. minuti dvama golovima Llorentea vodili s 2:0, pa se činilo da će ostvariti uvjerljiviju prednost pred uzvrat i stišati euforiju Mirandesa. Međutim, domaćini se nisu predavali do posljednjeg sudačkog zvižduka i to im se vratilo u vidu pogotka Lambarrija u prvoj minuti sudačke nadoknade. Stoga uzvrat zasigurno neće biti samo odrađivanje posla za uglednog prvoligaša.

Bio je ovo ujedno i prvi pogodak kojeg je baskijska momčad primila u ovogodišnjem izdanju Kupa kralja.

U drugom dvoboju u poluzavršnici igrat će Barcelona i Valencija.