furiozna 'furija'

Makedonci su se držali prvih pola sata; onda su ih Španjolci 'dotukli' u samo pet minuta

16.01.2019 u 22:34

U susretu 4. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu rukometaša, u kojoj igra i Hrvatska, Španjolska je u Münchenu svladala Makedoniju 32:21 (13:12)...

Aktualni europski prvaci Španjolci dugo su se mučili protiv motiviranih Makedonaca koji su bili u prednosti većim dijelom prvog poluvremena i to prvenstveno zahvaljujući sjajno raspoloženom golmanu Mitrevskom koji je u prvih 25 minuta sakupio čak 11 obrana.

Ipak, Španjolska je prvo poluvrijeme okončala serijom 3:1 te se na odmor otišlo s vodstvom 'furije' 13:12.

A potom je u nastavku španjolska reprezentacija opravdala nadimak - 'furija'. Furioznim ulaskom u drugo poluvrijeme - u prvih pet minuta nastavka Španjolci su zabili čak sedam golova pritom primivši samo jedan! Odvojili su se na nedostižnih 20:13 i utakmica je praktički bila riješena.

• +6
Hrvatska - Makedonija Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

Kod Španjolske je najefikasniji bio Aleix Gomez sa šest golova, a isti je učinak kod Makedonije imao Žarko Peševski, dok je Kiro Lazarov zabio pet.

Uoči međusobne utakmice u posljednjem, 5. kolu u četvrtak u 20.30 sati Hrvatska i Španjolska imaju po maksimalnih osam bodova, dok je Makedonija ostala na četiri boda, kao i Island te će te dvije reprezentacije u međusobnom dvoboju od 18 sati odlučivati tko će se pridružiti Hrvatskoj i Španjolskoj u drugom krugu natjecanja.