BUNDESLIGA

Mainz 'petardom' ispratio Köln te skočio čak osam mjesta na prvenstvenoj tablici

21.10.2022 u 22:37

U prvom susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je pobijedio Köln sa 5:0 skočivši barem privremeno na treće mjesto ljestvice. S time da je uoči ovog kola bio na 11. mjestu

Mainz je poveo u 11. minuti golom Marcusa Ingvartsen iz kaznenog udarca, a možda i ključan trenutak dogodio se u 28. minuti kada su gosti ostali bez Luce Kiliana koji je isključen zbog dva žuta kartona. Branič Kölna je požutio u 10. i 28. minuti.

Do kraja poluvremena domaćin je s igračem više zabio još dva gola, a strijelci su bili Dominik Kohr (35) i Anton Stach (40).

U nastavku susreta među strijelce su se upisali i Aaron Martin (73) i Karim Onisiwo (83) za uvjerljivih 5:0.

Za goste je od 38. minute igrao Nikola Soldo.

Mainz je ovom pobjedom barem privremeno skočio na treće mjesto Bundeslige sa 18 bodova. Bayern ima bod više, a na vrhu je Union Berlin sa 23 boda.

Koln je na devetoj poziciji sa 16 bodova.