BUNDESLIGA

Mainz ne posustaje i ruši sve rekorde

02.10.2010 u 19:06

Momčad Mainza osvojila je sva tri boda i u sedmoj uzastopnoj utakmici ovosezonske Bundeslige i na iznenađenje mnogih već ima šest bodova prednosti u odnosu na pratnju

Pobjedom protiv Hoffenheima (4:2) nogometaši Mainza upisali su i sedmu uzastopnu pobjedu na startu njemačkog prvenstva čime su izjednačili rekord lige. Do sada su samo dvije momčadi otvorile sezonu sa sedam uzastopnih trijumfa, Kaiserslautern u sezoni 2001/02, te Bayern München 1995/96.

'Nemamo vremena za slavlje. Moramo ostati čvrsto na zemlji', kazao je je trener Mainza Thomas Tuchel.

Pobjedu Mainza olakšao je hrvatski reprezentativac Josip Šimunić koji je u 72. minuti dobio crveni karton pa je Hoffenheim utakmicu završio s igračem manje.

HSV je pobijedio Kaiserslautern 21 nakon što je više od sat vremena gubio 0.1. Gosti su poveli sjajnim golom Srđana Lakića iz slobodnog udarca u trećoj minuti. Izjednačio je Gojko Kačar (69), a pobjedu HSV-u donio je Choupo-Moting (84). Mladen Petrić nije nastupio za HSV zbog ozljede, dok su Lakić i Ivo Iličević odigrali cijeli susret za goste.

Borussia Monchengladbach i Wolfsburg su odigrali 1:1, a Mario Mandžukić nije nastupio za goste. Schalke je upisao još jedan poraz, ovoga puta na gostovanju kod Nurnberga 1:2. Ivan Rakitić je za goste igrao od 54. minute.

Freiburg je pobijedio Koln 3:2. Za pobjedničku momčad cijeli susret je odigrao Mensu Mujdža, baš kao i Mato Jajalo za goste. Miro Varvodić utakmicu je gledao s Kolnove klupe.

Na ljestvici vodi Mainz sa 21 bodom, na drugom mjestu je Borussia Dortmund sa 15 bodova, ali i utakmicom manje, dok je treći Hannover sa 13 bodova.

HSV - Kaiserslautern 2:1 (Kačar 69, Choupo-Moting 84 / Lakić 3)
Mainz - Hoffenheim 4:2 (Allagui 2, Szalai 47, Dias 59, Schurrle 74 / Ba 41, Sigurdsson 64)
Borussia Mön. Wolfsburg 1:1 (Marx 65 / Kahlenberg 27)
Freiburg - Koln 3:2 (Rosenthal 4, 11, Cisse 70 / Mohamad 22, Matuschyk 50)
Nurnberg - Schalke 04 2:1 (Frantz 62, Wolf 84 / Huntelaar 74)