29.10.2014 u 16:04

• +9

NK Novigrad - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Duško Marušić

U srijedu su odigrane utakmice osmine finala hrvatskog nogometnog Kupa, a Hajduk je preživio gostovanje kod trećeligaša Novigrada te se pobjedom 3:2 plasirao među osam

Hajduk je ostao u igri za 'Rabuzinovo sunce', plasirao se u četvrtfinale, sasvim zasluženo, iako 'bilima' nije bilo lako. Gosti su bili oprezni u najavama i to s razlogom, jer je do posljednje minute trajala rezultatska neizvjesnot, a na kraju su Tudorovi dečki iz dvoboja izašli kao konačni pobjendici.

Prvoligaš je do vodstva stigao u 15. minuti golom Elvira Malokua, no domaćini, koji su nedavno pobijedili Dinamo II sa 4:0, stigli su do izjednačenja u 32. minuti i to nakon velike pogreške Hajdukovog vratara. Kalinić je krivo izbio loptu, a Benjamin Tatar zabio je za 1:1.

Hajduk je ostao u igri za 'Rabuzinovo sunce', plasirao se u četvrtfinale, sasvim zasluženo, iako 'bilima' nije bilo lako. Gosti su bili oprezni u najavama i to s razlogom, jer je do posljednje minute trajala rezultatska neizvjesnost, a na kraju su Tudorovi dečki iz dvoboja izašli kao konačni pobjednici.

U 38. minuti Anton Maglica je na Milićevu asistenciju zatresao mrežu za novu prednost 1:2.

U nastavku je Novigrad još jednom pokazao zube. U 55. minuti je nakon lijepe akcije strijelac za 2:2 bio Benjamin Tatar.

Senzacija se nije dogodila. Pobrinuo se za to Maglica. Ovaj napadač doduše nije iskoristio zicer u 72., ali je zato minutu kasnije za pokazat će se konačnih 2:3 i četvrtfinale.