NEOČEKIVANO

Mađari priredili najveću senzaciju dosadašnjeg Eura i u Budimpešti iznenadili svjetske prvake Francuze

• D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 19.06.2021 17:34
  • Objavljeno 19.06.2021 u 17:03

U utakmici 2. kola F skupine EURA nogometaši Mađarske u subotu su napravili iznenađenje odigravši u Budimpešti 1:1 sa svjetskim prvacima Francuzima. Mađari su senzacionalno poveli pogotkom Attile Fiole (45+2), a izjednačio je Antoine Griezamnn (66).

Prve dvije prigode na utakmici imali su Francuzi. U 17. minuti ubacio je Digne sa lijevog boka, a Kylian Mbappe glavom iz blizine gađa pored gola.

Novu stopostotnu šansu prokockao je Karim Benzema u 31. minuti. Griezman je ubacio u 16-erac u koji je utrčao Mbappe i potom dao povratnu za Benzemu, koji iz blizine puca pored gola. Ovo je bilo teže promašiti, negoli pogoditi.

U sudačkoj nadoknadi (45+2) prvog poluvremenu Mađarska šokira svjetske prvake i dolazi do vodstva. Roland Sallai odigrao je dobru loptu za braniča Fehervara Attilu Fiolu, koji je sa lijevog boka utrčao u kazneni prostor i precizno pogodio za 1:0. i to je bio prvi gol koji su primili svjetski prvaci nakon 527 minuta.

U nastavku Francuzi su podignuli ritam, ali tek u 59. minuti su zaprijetili Mađarima. Ousmane Dembele je pucao iskosa s ruba kaznenog prostora i pogodio vratnicu.

Francuzi su ipak uspjeli izjednačiti, i to praktično iz ničega. Vratar Lloris ispucao je loptu do protivničkog 16-erca, a između dvojice Mađara dokopao se je Kylian Mbappe. On je ubacio u peterac, a mađarski branič koji je pokušao izbaciti loptu poslao ju je u noge Griezmana, koji iz blizine pogađa za 1:1.

Još jednu prigodu za pogodak Mbappe je imao u 82. minuti, ali je njegov udarac iz blizine odlično skinuo vratar Gulacsi. Na kraju sudačke nadoknade (90+5) pokušao je i stoper Varane iskosa na drugoj vratnici glavom sa pet metara, ali i to je otišlo pored gola.

Vode Francuzi s četiri boda, Portugal ima tri, Mađarska jedan, a Njemačka je bez bodova. Kasnije u ovoj skupini igraju Njemačka i Portugal.