košarkaška euroliga

Maccabi u gostima demolirao Barcelonu; Armani u dramatičnoj završnici stigao do važne pobjede

07.04.2022 u 23:51

U sjajnom izdanju košarkaši Maccabija iz Tel Aviva svladali su u gostima Barcelonu 104:80, u utakmici 34. kola Eurolige

Maccabi je od početka vodio te je na poluvrijeme otišao uz prednost 57:46. Iako se domaćin donekle primaknuo u trećoj četvrtini u završnih deset minuta uslijedila je kulminacija dominacije Maccabija. Klub iz Tel Aviva je taj dio igre dobio 28:12 i na kraju pobijedio s uvjerljiva 24 koša plusa.

Iz Barcelone možemo izdvojiti tek Alexa Abrinesa koji je ubacio 17 koševa, dok je na drugoj strani Scottie Wilbekin ubacio 20, a James Nunnally 18 uz šest skokova i tri asistencije. Hrvatski centar Ante Žižić odigrao je 10 minuta za goste, ali nije uputio ni jedan šut, već je upisao tek jednu asistenciju.

U dramatičnoj završnici Armani Milano je u gostima pobijedio Asvel 81:80. Igrač utakmice bio je Malcolm Delaney s 24 koša i pet skokova za goste.

Na vrhu ljestvice je Barcelona s omjerom 21-7. Slijede Olympiakos i Armani Milano koji imaju omjer 19-9, dok je četvrti madridski Real s pobjedom manje. Anadolu Efes i Maccabi imaju omjer 16-11, sedmi je Monaco (14-13), a osmi Bayern (13-14).