francuska liga

Lyon se čudesno spasio poraza na teškom gostovanju kod Lillea; Lacazette u šest minuta zabio dva gola za remi

10.03.2023 u 23:52

Nogometaši Lillea i Lyona u prvoj su utakmici 27. kola francuskog prvenstva odigrali bez pobjednika 3:3

Svih šest golova postignuto je u drugom poluvremenu, domaći su dva puta imali dva gola prednosti, ali na kraju se moraju zadovoljiti bodom.

Eksplozivni nastavak započeo je golom Davida u 47. minuti, isti je igrač iz kaznenog udarca u 61. minuti povisio na 2:0, da bi Barcola vrlo brzo zatim, u 64. minuti, smanjio na 2:1.

Kad je David u 80. minuti iskoristio još jedan kazneni udarac za Lille i svojim trećim golom doveo svoju momčad u prednost od 3:1 činilo se kako će Lille osvojiti sva tri boda. No, iskusni Lacazette je golovima u 83. i 89. minuti spasio bod za Lyon.

Donedavni hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je čitav susret za Lyon koji je osmi na ljestvici s 40 bodova, šest manje od šestog Lillea.

Na vrhu je Paris SG sa 63 boda, osam manje ima drugi Marseille.