LP, KVALIFIKACIJE

Ludogorec rastužio Partizan usred Beograda

06.08.2013 u 23:04

Nogometaši Ludogoreca, Fenerbahçea i Lyona posljednji su koji su utorak izborili plasman u play-off rundu kvalifikacija za nastup u Ligi prvaka.

Bugarski prvak gostovao je u Beogradu kod Partizana, te je nakon 2:1 u Razgradu slavio i u Srbiji. Susret je riješen u 87. minuti kada je Nikola Gulan napravio prekršaj u vlastitom kaznenom prostoru za jedanaesterac i crveni karton, a siguran realizator s bijele točke bio je Hristo Zlatinski.

Fenerbahçe je u Istanbul donio 1:1 iz Salzburga, no u 4. ga je minuti zatekao 'hladan tuš'. Jonathan Soriano doveo je austrijski sastav u vodstvo, koje je, doduše, trajalo svega četiri minute. Portugalac Raul Meireles krasnim je volejem s ruba kaznenog prostora pospremio loptu pod samu gredu Salzburgova gola za 1:1.

Već u 17. minuti prvog dijela Moussa Sow zabija za vodstvo domaćina, a Pierre Webo novih 17 minuta kasnije postavlja, pokazalo se, konačnih 3:1.

Lyon je nakon 1:0 u Francuskoj istim rezultatom slavio i u Švicarskoj protiv Grasshoppersa. Strijelac jedinog pogotka bio je Clement Grenier u 82. minuti utakmice.

Liga prvaka, 3. kolo kvalifikacija, uzvrati:

Fenerbahçe – Salzburg 3:1 (Meireles 8, Sow 17, Webo 34 / Soriano 4), ukupno 4:2

Partizan – Ludogorec 0:1 (Zlatinski 88-11m), 1:3

Grasshoppers – Lyon 0:1 (Grenier 82), 0:2

Maccabi Tel Aviv – Basel 3:3 (Schär 35-ag, Zahavi 37, Radi 55 / Schär 5-11m, Salah 21, Diaz 33), ukupno 3:4

Steaua Bukurešt – Dinamo Tbilisi 1:1 (Latovlevici 7 / Astarlo 48), 4:1

Maribor – Apoel 0:0, 1:1

Skënderbeu Korcë – Šakter Karagandi 3:2 (Tomić 9, Škembi 20-11m, 29-11m / Kizničenko 38, Bajžanov 66), 3:5