nba liga

Los Angeles Clippersi nastavili su niz poraza, a bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića ne ide ni Utahu

26.03.2022 u 09:51

Košarkaši Philadelphije uvjerljivo su na gostovanju pobijedili LA Clippers 122-97. Za klub iz Los Angelesa to je bio peti poraz u nizu, no momčad je i dalje osma na ljestvici Zapadne konferencije

Sixersi su utakmicu na svoju stranu potpuno usmjerili već u prvoj četvrtini nakon koje su stvorili prednost od 16 koševa (35:19). Nakon toga su gosti održavali prednost i rutinski pobijedili predvođeni dvojcem Embiid - Harden. Tako je Joel Embiid ubacio 27 koševa uz 10 skokova, dok je James Harden dao 29 koševa uz čak 15 skokova i sedam asistencija.

Hrvatski centar Ivica Zubac za Clipperse je odigrao 24 minuta te je ostvario solidne brojke od sedam koševa, sedam skokova, šest asistencija i jednu blokadu. Iz igre je gađao 3-7 te 1-2 s linije slobodnih bacanja. Prvi strijelac domaćeg sastava bio je Amir Coffey s 21 košem, ali su podbacili Reggie Jackson 11 koševa (šut 4-13) i Marcus Morris s tek dva zabijena koša (šut 1-9).

Philadelphia ima omjer 46-27 i ima samo pobjedu manje od Miami Heata (47-27), vodećeg sastava Istočne konferencije. Miami se i dalje ne može izvući iz mini-krize. Upisao je treći poraz u nizu, New York je slavio na Floridi 111:103. Miami je vodio cijelu utakmicu, ali sve se okrenulo u zadnjoj četvrtini koju su gosti dobili čak 38:15.

Najbolji strijelac kod New Yorka bio je Immanuel Quickley s 23 koša, a gosti su slavili iako su Fournier i Barrett kombinirano za tricu gađali 4-20.

Jimmy Butler je za Miami ubacio 30 koševa uz po sedam skokova i asistencija.

Treći poraz su, pak, upisali košarkaši Utah Jazza koji su opet igrali bez ozlijeđenog hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića. Charlotte je pobijedio Utah 107:101 uz jako dobru predstavu svoje trojice igrača. Miles Bridges je ubacio 26 koševa uz 11 skokova, LaMelo Ball 21 uz pet asistencija, dok je Terry Rozier ubacio 25 koševa.

Na drugoj strani Donovan Mitchelle je predvodio Utah s 26 koševa i sedam asistencija, ali je i izgubio šest lopti. Rudy Gobert je dominirao pod koševima s 11 koševa i čak 19 skokova.

Cijela petorka Atlanta Hawksa ubacila je dvoznamenkasti broj koševa, a Hawksi su na domaćem parketu pobijedili Golden State bez Stephena Curryja 121:110. Prvo ime susreta bio je Trae Young s 33 koša i 15 asistencija. Iz igre je Young gađao 12-20.

Luka Dončić je bio blizu 'triple-double' učinka (24 koša, 10 skokova i osam asistencija), ali Dallas je ostao daleko od pobjede kod Minnesote. Domaćin je slavio 116:95, a čak je sedam igrača Wolvesa ubacilo dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je standardno bio Karl-Anthony Towns s 20 koševa i devet skokova.