Ljubina demonstracija moći u trećem setu

• Zadnja izmjena 27.04.2010 08:09
  • Objavljeno 27.04.2010 u 07:57
Ivan Ljubičić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u drugo kolo jakog ATP turnira u Rimu, pobijedivši nakon 2 sata i 38 minuta igre Francuza Paul-Henrija Mathieua sa 7:5, 6:7 (1), 6:0

Kod 4:4 u prvom setu Ljubičić je izgubio servis i Mathieu je servirao za set. No, hrvatski igrač se uspio vratiti i sa tri gema u nizu dobio je prvi set.

Mathieu je ponovno prvi došao do prednosti 'breaka' i u drugom setu, kod rezultata 1:1, ali odmah je izgubio tu prednost. Nakon toga obojica su čvrsto držali svoje servise pa je odluka pala u 'tie-breaku', gdje je bio koncentriraniji francuski igrač.
Gubitak seta u 'tie-breaku' nije pokolebao Ljubičića, koji je u trećem setu briljirao i nanizao šest gemova za prolaz.

Bio je to njihov peti meč i treća pobjeda Hrvata.

Ljubičić u sljedećem kolu ide na boljeg iz dvoboja između Španjolca Nicolasa Almagra i Poljaka Lukasza Kubota.