ATP INDIAN WELLS

Ljubičić srušio Đokovića i izborio četvrtfinale

18.03.2010 u 07:52

U susretu osmine finala ATP teniskog turnira u Indian Wellsu hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobijedio je Srbina Novaka Đokovića sa 7:5, 6:3

Bio je to njihov sedmi međusobni susret, a do ogleda u Indian Wellsu Đoković je vodio 5:1 u pobjedama. Hrvatskom tenisaču ovaj turnir odgovara, jer je četvrti put izborio plasman u četvrtfinale te drugu godinu zaredom, a već šestu godinu u nizu na u Indian Wellsu došao je najmanje do osmine finala.

Ljubičić je u trećem gemu prvog seta izgubio jedini servis u meču. Ipak, u osmom gemu nadoknadio je zaostatak, a u 12. gemu izborio set-loptu na servisu srpskog igrača te priliku odmah iskoristio.

Đoković je u drugom setu imao tri break-lopte, no Ljubičić je ostao čvrst. Ključni trenutak dogodio se je kada je hrvatski predstavnik napravio break za 4:2. Dok je servirao za break, Ljubičić je spasio jednu break loptu, a svoju drugu meč-loptu iskoristio za veliki trijumf.

Ljubičić će u četvrtfinalu igrati protiv Argentinca Juana Monaca skojim ima omjer 1-1.