KORAK DO ČILIĆA

Ljubičić rutinski do drugog kola Rima

10.05.2011 u 15:01

Ivan Ljubičić je jak zemljani turnir u Rimu otvorio lakom pobjedom protiv neugodnog domaćina Cipolle rezultatom 6:2, 6:3

Ivan je u prvom dvoboju s pet godina mlađim suparnikom demonstrirao serversku moć i nakon 72 minute otišao u drugo kolo, gdje čeka Amerikanca Mardyja Fisha.

U prvom setu nije izgubio nijedan poen na svom servisu, a jedinu krizu proživljavao je u prvom gemu drugog seta kada je spasio dvije Cipolline break prilike. Servis Talijana je puknuo u osmom gemu drugog seta, nakon što ga je dva puta gubio u prvoj dionici, i Ljubičić je rutinski odservirao za pobjedu.

S Fishem se susretao četiri puta i upisao tri pobjede. Posljednji dvoboj, ujedno i jedini na zemlji, imali su lani u Roland Garrosu kada je Ivan slavio sa 10:8 u petom setu. Prođe li Amerikanca, a Čilić svlada sjajnog zemljaša Davida Feerrera, u trećem kolu bi Hrvati igrali međusobno.