• Zadnja izmjena 26.05.2011 13:56
  • Objavljeno 26.05.2011 u 13:13
Ivan Ljubičić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ivan Ljubičić prošao je i drugo kolo drugog grand slam turnira sezone. Ljubo je sa 3:0 u setovima za dva sata i pet minuta bio bolji od Amerikanca Sama Querreyja te u međusobnim ogledima poveo sa 2:1

Ivan Ljubičić stigao je do trećeg kola Roland Garrosa, odnosno svoje 43. grand slam pobjede. Suparnik Ljubičiću u drugom kolu bio je osam godina mlađi Sam Querrey, postavljen za 24. nositelja, ali to za našeg rutinera nije bio prevelik problem.

Najviše je problema sa suparnikom imao u prvom setu, u kojem su oba igrača čvrsto čuvala svoj servis te je o pobjedniku odlučivao tie-break. No, odmah na startu Ljubičić je napravio dva mini-breaka, stekao veliku prednost i dobio 13. gem sa 7:2.

Drugi set bio je kudikamo lakši jer Ljubičić je već na startu oduzeo servis protivniku, te s takvom prednošću mirno priveo set kraju. S time što je Amerikanac tek jednom opasno zaprijetio Ljubičiću. Zbilo se to u osmom gemu, kada je Querrey imao 0:30, ali Ljubo je ipak preveliki rutiner.

Treći set bio je tek formalnost, a potvrđuje to i vrijeme trajanja. Naime, za prvi set borili su se 52 minute, dok je borba u trećem trajala tek 34.

U subotu, u trećem kolu Ljubičić će igrati protiv boljeg iz ogleda Verdasco - Malisse.