POBJEDA FAVORITA

Liverpool super uvjerljivo u četvrtfinale FA kupa

19.02.2012 u 21:17

Liverpool je bez puno muje dobio Brighton & Hove Albion u osmini finala FA kupa sa 6:1

U posljednjoj utakmici osmine finala FA Cupa Liverpool je na Anfieldu deklasirao drugoligaša Brighton & Hove Albion pobijedivši 6-1. Gosti su si zabili tri autogola. Dva otpadaju na 22-godišnjeg veznjaka Liama Bridcutta, dok je jednom slovačkog vratara Brezovana matirao njegov 20-godišnji suigrač, engleski branič Lewis Dunk.

Pukli su gosti, drugoligaška momčad koju vodi nekadašnji urugvajski reprezentativac Gustavo Poyet, u drugom poluvremenu, nakon gola Andyja Carrolla u 57. minuti za 3-1. Od 71. do 84. primili su još tri pogotka. Jednog je zabio i Luis Suarez.

Nakon ranog vodstva pogotkom slovačkog stopera Martina Škrtela, gosti su izjednačili u 17. minuti preko 21-godišnjega kongoanskog veznjaka Kazenge LuaLue, inače mlađeg brata nekad poznatog Newcastleova i Portsmouthova napadača Lomane. Zabio je mlađi LuaLua gol nakon 25 utakmica.