DEVET TRICA BUCKSIMA

Lin i dalje vuče Knickse, Richardson torpedirao

12.02.2012 u 11:54

Gosti su slavili u sedam od osam subotnjih utakmica u NBA ligi, a glavna je priča i dalje donedavno anonimni Jeremy Lin koji je predvodio New York do pete uzastopne pobjede. Briljirao je i Jason Richardson

U subotu su Knicksi svladali Minnesotu kojoj nije pomogao novi sjajan učinak Kevina Lovea (32 koša, 21 skok). Gosti su imali Lina koji je peti put zaredom bio iznad 20 koševa. Tom je prigodom ubacio točno 20 i dodao osam asistencija i šest skokova.

Šut iz igre mu ovaj put, istina, nije bio na posebno visokoj razini (8-24), a imao je i šest izgubljenih lopti, no pogodio je i ključno slobodno bacanje na kraju utakmice za 99-98, nakon čega je Ricky Rubio (12 poena, osam asistencija) izgubio loptu i upropastio šansu domaćih za pobjedu.

Slavlje Knicksa dodatno dobiva na težini kad se uzme u obzir da i dalje igraju bez ozlijeđenih Carmela Anthonyja i Barona Davisa te Amarea Stoudemirea, kojem je poginuo brat. Prije pet uzastopnih pobjeda do kojih ih je predvodio Lin Knicksi su imali 11 poraza u 13 utakmica.

San Antonio je pobijedio sedmi put zaredom, u subotu je slavio protiv New Jerseyja 103-98, uz 18 koševa Garyja Neala te deveti double-double sezone Tima Duncana (13 poena, deset skokova). Ipak, glavna je vijest povratak Manua Ginobilija koji je zbog ozljede propustio 22 utakmice. U Newarku je odigrao 17 minuta te ubilježio osam poena i četiri asistencije. Za Netse, koji su na šest poraza u nizu, 27 je koševa ubacio Deron Williams.

Netsi su još i dobri u usporedbi s Charlotteom koji je u subotu izgubio 14. put zaredom, što je klupski rekord. Bolji su bili Los Angeles Clippersi  111-86, a već nakon tri četvrtine Chris Paul, Blake Griffin i DeAndre Jordan bili su na double-double učinku. Griffin je na kraju skupio 21 koš i deset skokova, Paul 18 poena i 14 asistencija, a Jordan 11 koševa i 12 uhvaćenih lopti. Bobcatsi su trenutno na tri pobjede i 24 poraza, što je po postotku na razini s najlošijom momčadi u povijesti. Philadelphia je, naime, sezonu 1972/73. zaključila s omjerom 9-72.

Jedinu domaću pobjedu dana ostvario je aktualni prvak Dallas kojem su trebala dva produžetka za slavlje protiv Portlanda (97-94). Dirk Nowitzki sa 20 i Jason Terry sa 19 poena bili su junaci Mavericksa, dok je LaMarcus Aldridge, koji je svojedobno bio zvijezda sveučilišne košarke u Teksasu, sa 33 koša i 12 skokova predvodio goste.

Jason Richardson je pogodio čak devet trica i s ukupno 31 poenom (28 u drugom poluvremenu) predvodio Orlando do pobjede u Milwaukeeju (99-94). Bucksi su zaustavili Dwighta Howarda na 11 poena i 14 skokova, ali nisu imali rješenja za Richardsona.

Denver je prekinuo niz od pet poraza i slavio u gostima kod Indiane 113-109. Nuggetse je sa 27 koševa predvodio Ty Lawson, a poen manje je kod Pacersa ubilježio Danny Granger.

NBA liga, subota:

Charlotte - Los Angeles Clippers 86-111 (Walker 19k / Girffin 21k, 10s, Paul 18k, 14a)
Indiana - Denver 109-113 (Granger 26k / Lawson 27k, Afflalo 23k)
Cleveland - Philadelphia 84-99 (Jamison 20k, 8s / Holiday 20k, Williams 19k)
New Jersey - San Antonio 89-103 (Williams 27k, 8a / Neal 18k, Duncan 13k, 10s)
Minnesota - New York 98-100 (Love 32k, 21s / Lin 20k, 8a, Shumpert 20k)
Dallas - Portland 97-94, produžeci (Nowitzki 20k, 9s, Terry 19k / Aldridge 33k, 12s)
Milwaukee - Orlando 94-99 (Gooden 21k, 8s / Richardson 31k, Turkoglu 19k)
Sacramento - Phoenix 84-98 (Cousins 26k, 9s / Dudley 20k, 10s, Morris 18k)

8. L.A. Lakers 27 15 12
9. Minnesota 28 13 15