Za legendarnog nizozemskog napadača Ruuda van Nistelrooya nema nikakve dvojbe tko je najbolji nogometaš kojeg je ikad vidio.
Slavni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy pričao je o najboljem igraču s kojim je ikad igrao i kojeg je ikad gledao, a bez ikakve dvojbe izabrao je Ronalda Nazarija, zvanog O Fenomeno. Nizozemac je 2006. godine stigao u Real Madrid iz Manchester Uniteda, a tamo je zatekao Ronalda i odigrao jednu sezonu s njim. Bio je to period kad je Brazilac već bio u padu zbog brojnih ozljeda i načina života, no i dalje je pokazivao nevjerojatne sposobnosti na terenu.
'Kad sam stigao u Madrid, O Fenomeno je već bio tamo. Tada je već bio iscrpljen brojnim ozljedama koljena i težinom. Ljudi znaju sve o tome. No, kad bi na treninzima igrali 4 na 4 ili 6 na 6... Bože moj! Gledao sam ga i mislio: 'Ako ovo radiš sada, ne mogu te ni zamisliti na vrhuncu...' O moj Bože! To je najveća vještina kojoj sam ikada svjedočio u životu. Da nije bilo ozljeda ili da je živio profesionalnije, osvojio bi Zlatnu loptu sedam ili osam puta. Samo da je živio drugačije. Bože moj! To se ne može ni zamisliti', o Ronaldu je rekao Van Nistelrooy.
Ronaldo, poznat po svojim nevjerojatnim driblinzima, brzini i tehničkoj vještini, smatra se jednim od najboljih nogometaša svih vremena. Iako zbog brojnih ozljeda nikad nije napravio ono što je mogao, ono što je radio u svom primeu dotad nikad nije bilo viđenu u nogometu. Kad se pojavio na europskoj sceni, najprije u dresu PSV-a, a onda Barcelone, bilo je to nešto neviđeno i teško objašnjivo. Zato je zaradio nadimak O Fenomeno. Osvojio je dvoje Zlatne lopte (1997. i 2002.), a reprezentaciju Brazila je s osam golova 2002. odveo na vrh svijeta. Za mnoge je i danas najbolji nogometaš u povijesti.
