NIJE JOJ LAKO

Legendarna vratarka nakon bolnog poraza u polufinalu Eura proživljava užas: Kad sam vidjela poruke...

27.07.2022 u 21:40

Hedvig Lindahl, 39-godišnja vratarka švedske reprezentacije, doživjela je zlostavljanje preko poruka nakon teškog polufinalnog poraza (4:0) od Engleske u polufinalu Eura

Podsjećamo, engleske nogometašice su povele u 34. minuti, a švedsku mrežu je pogodila Bethany Jane Mead. Asistentica je pritom bila Lucia Roberta Bronze, a njih su dvije zamijenile uloge u 48. minuti. Tada je Mead dodala, a Bronze je povećala na 2:0.

Do kraja susreta su dominantne Engleskinje postigle još dva pogotka, Russo u 68. i Kirby u 76. minuti.

Odmah nakon utakmice legendarna vratarka, koja ima olimpijsko i svjetsko srebro, našla se na meti kritika nakon što joj je Alessia Russo udarcem petom loptu poslala loptu korz noge u gol, a zatim ju je Fran Kirby lobovala.

'Kada sam provjeravala svoj mobitel nakon utakmice, dobila sam neke poruke u kojima je pisalo kako sam jebeno loša. Tako to funkcionira u današnjem društvu. Ljudi se ne znaju brinuti o vlastitim osjećajima. Ne slažem se da sam bila najgora. Nisam bila ni najbolja, nego negdje u sredini', rekla je Lindahl kojoj je to bio 191. nastup za nacionalnu vrstu,

'Vjerojatno ću morati podnijeti mnogo sranja od ljudi koji su bili razočarani našim porazom. Mislim da nisam kriva za golove.'

Ipak, priznala je, da bi već bila u mirovini da izbjegne ružne poruke - i spremna je otići iz reprezentativnog nogometa.

'Gledajući unatrag, možda sam trebao odustati nakon olimpijskog finala 2020. Nastavit ću igrati za svoj klub Djurgarden. Ako izbornik Peter Gerhardsson misli da još imam što ponuditi reprezentaciji, neka me pozove. Inače je vrijeme da nekom drugom da priliku.'