prešao 30.000 koševa

LeBron James ušao u povijest NBA lige pa sve iznenadio izjavom o rekordima i kraju karijere

24.01.2018 u 11:46

LeBron James je sinoć sa 33 godine i 24 dana postao najmlađi igrač koji je zabio 30.000 koševa u NBA, ali su unatoč tome njegovi Cleveland Cavaliers izgubili u gostima od San Antonio Spursa sa 102:114.

James je zabio 28 koševa za Cavse što ga je dovelo na sedmo mjesto ljestvice košarkaša koji su u karijeri postigli 30.000 koševa, ali to nije pomoglo njegovim Cavaliersima kojima je to deseti poraz u 13 utakmica. Kobe Bryant se na tu ljestvicu upisao sa 34 godine i 104 dana.

'Nikad ne stignem u potpunosti cijeniti svoja postignuća, bez obzira je li riječ o pobjedi ili porazu. Radujem se trenutku kad ću okončati karijeru, sjesti s obitelji i prijateljima, popiti vino i pričati o svemu što sam mogao i uspio postići', kazao je nakon utakmice LeBron James koji je svojom izjavom mnoge iznenadio. Naime, ispred njega je potpisivanje novog višegodišnjeg ugovora (spominju se LA Lakersi), a ako ga zdravlje posluži odlazak u mirovinu pričekat će još barem četiri godine.

Kod Spursa najbolji je bio LaMarcus Aldridge sa 30 koševa, a Dejounte Murray je ubacio 19 koševa i upisao 10 skokova.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

* uvršteni u Kuću slavnih

Los Angeles Lakersi za koje igra Ivica Zubac su slavili protiv najbolje momčadi Istoka Boston Celticsa sa 108-107, a do pobjede ih je vodio Kyle Kuzma sa 28 koševa, od čega je 17 zabio u zadnjoj četvrtini.

Najučinkovitiji kod Bostona, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, bio je Kyrie Irving sa 33 koša, dok je Marcus Smart dodao 22 koša.

Jordan Clarkson je zabio također 22 koša za šestu uzastopnu pobjedu Lakersa, dok Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Los Angeles je gotovo ispustio pobjedu, promašivši četiri slobodna bacanja u zadnjih 20 sekundi.

Orlando Magic Marija Hezonje je poražen kod kuće, sa 105-99 su ih pobijedili Sacramento Kings.

Garrett Temple je zabio 19 od svojih 34 koša u zadnjoj četvrtini za pobjedu Kingsa, a Willie Cauley-Stein je dodao 21 koš i devet skokova.

Evan Fournier je predvodio Magic sa 22 pogotka, a Elfrid Payton je ubacio 21 koš i tome dodao sedam asistencija i isto toliko skokova.

Mario Hezonja je odigrao 12 minuta za Orlando, ali je ubacio svega dva koša (šut iz igre 1/4, trice 0/1) i upisao dvije ukradene lopte.