NJEMAČKI KUP

Lakićev hat-trick za prolaz Kaiserslauterna

19.01.2011 u 21:24

Hrvatski napadač Srđan Lakić bio je trostruki strijelac za Kaiserslautern koji je u osmini finala njemačkog Kupa kao gost svladao trećeligaša Koblenz sa 4:1 (0-1), te se tako plasirao u četvrtfinale

Domaći su poveli golom Klasena u 17. minuti, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor s obzirom da Lakić nije uspio iskoristiti kazneni udarac u 37. minuti.

Naš napadač se iskupio za promašaj s bijele točke već početkom nastavka kada je golovima u 54. i 59. minuti preokrenuo rezultat, a 'hat-trick' je kompletirao u 66. minuti. U međuvremenu se u strijelce upisao i Nemec u 64. minuti.

Lakić je igrao do 79. minute, dok je drugi hrvatski igrač u redovima Kaiserslauterna Ivo Iličević igrao do 67. minute.

U drugom susretu osmine finala igranom u srijedu Nuernberg je sa 2:0 kao gost svladao Kickers iz Offenbacha.

Ranije su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa osigurali Hoffenheim, Schalke 04, Duisburg, Energie, Bayern i Alemannia.