EUROPSKA LIGA

Lakić zabio za Eintracht, Fiorentina slavila kod Dnjipra

04.10.2013 u 00:13

Hrvatski napadač Eintrachta iz Frankfurta Srđan Lakić upisao se među strijelce u 2. Kolu skupine F Europa lige na gostovanju kod APOEL-a. Slavio je Eintracht 3-0, a Lakić je zabio drugi gol...

Dogodilo se to u 59. minuti. Zabio je Lakić ljevicom s nekih deset metara nakon duplog pasa s Vaclavom Kadlecom.

Bio je to Dubrovčaninu prvi ovosezonski pogodak u svim natjecanjima u susretu u kojem je odigrao svih 90 minuta. Eintracht predvodi ljestvicu skupine F s maksimalnih šest bodova.

Fiorentina je slavila na gostovanju kod Dnjipra u Dnjipropetrovsku 2-1 golom Massima Ambrosinija iz 73. minute, a dugogodišnjem je kapetanu Milana to bio prvijenac u dresu 'viola' po ovoljetnom transferu iz Milana.

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta za Dnjipro, dok Nikole Kalinića nije bilo u sastavu poražene momčadi koja je četiri posljednje minute igrala s igračem više (isključen je Fiorentinin David Pizarro). Kod Fiorentine u kadru nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

U ogledima skupine D obje su pobjede ostvarili domaćini, pa je tako Rubin savladao Zulte Waregem 4-0 golovima u drugom poluvremenu, dok je engleski drugoligaš Wigan bio bolji od Maribora s 3-1. U skupini A Swansea je došao do druge pobjede. Pred svojim je navijačima pobijedio švicarski St. Gallen s 1-0, a jedini je pogodak zabio Wayne Routledge. U 14. su minuti gosti imali priliku doći u vodstvo iz jedanaesterca, ali Goran Karanović je očajno pucao s bijele točke.

Brazilac Alan s dva je pogotka donio pobjedu Red Bull Salzburgu na gostovanju kod danskog Esbjerga (2-1) u skupini C, dok su Elfsborg i Standard Liege u Švedskoj odigrali 1-1.

Europa liga, 2. kolo:

skupina A

Kuban Krasnodar - Valencia 0-2 (Alcacer 73, Feghouli 81)

Swansea - St. Gallen 1-0 (Routledge 52)

skupina C

Elfsborg - Standard 1-1 (Claesson 23 / Mujangi Bia 62)

Esbjerg - RB Salzburg 1-2 (Diouf 89 / Alan 6, 37)

skupina D

Rubin Kazan - Zulte-Waregem 4-0 (Duplus 60-ag, Ermenko 73, Rjazancev 81, Natcho 89)

Wigan - Maribor 3-1 (Powell 22, 90+1, Watson 34 / Tavares 60)