• Zadnja izmjena 23.04.2011 20:32
  • Objavljeno 23.04.2011 u 18:09
Srđan Lakić (br. 9)

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nph / Scholz

Hrvatski nogometni reprezentativac Srđan Lakić svojim je 14. ovosezonskim prvenstvenim pogotkom osigurao minimalnu pobjedu Kaiserslauternu 1:0 (1:0) na gostovanju kod Schalkea 04 u Gelsenkirchenu u susretu 31. kola njemačkog prvenstva

Lakić je pobjednički pogodak za 'crvene vragove' na gostovanju kod polufinalista Lige prvaka postigao u 42. minuti dvoboja. Ovom pobjedom Kaiserslautern je stigao na 12. mjesto sa 37 bodova te je praktički osigurao ostanak. Lakić je igrao za Kaiserslautern do 77. minute, dok je Stiven Rivić ušao u igru u 84.

Bayer iz Leverkusena je domaćom pobjedom protiv Hoffenheima 2:1 (1:1) smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na pet bodova, ali Borussia kasnije danas ima priliku povećati prednost jer gostuje kod posljednje Borussije iz Moenchengladbacha.

Hoffenheim je poveo preko Sigurossona (28), ali domaći su uspjeli preokrenuti golovima Kadleca (40) i Vidala (51).

Bayern se nije uspio vratiti na treće mjesto jer je na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu odigrao 1:1, pa tri kola prije kraja ima bod manje od Hannovera 96 koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Eintracht je poveo golom Rodea (54), a izjednačio je Gomez (89-11m).

Mladen Petrić odigrao je čitavu utakmicu za Hamburger SV koji je na gostovanju kod Stuttgarta izgubio s visokih 0:3.

REZULTATI 31. KOLA:
Stuttgart - Hamburger SV 3:0 (Cacau 6, 88, Gentner 78)
St Pauli - Werder 1:3 (Bartels 29 / Thorandt 50-ag, Pizarro 73, 74)
Bayer - Hoffenheim 2:1 (Kadlec 40, Vidal 51 / Sigurosson 28)
Eintracht - Bayern 1:1 (Rode 54 / Gomez 89-11m)
Schalke 04 - Kaiserslautern 0:1 (Lakić 42)
Borussia M. - Borussia D. 1:0 (Idrissou 35)

Igrano u četvrtak:
Freiburg - Hannover 96 1:3 (Rosenthal 79 / Abdellaoue 24, Schlaudraff 31, Rausch 58)