nba liga

LA Lakersi ugrabili osmu poziciju na Zapadu, ali čeka ih teška borba; Pistonsi su i dalje najlošija momčad NBA lige

25.03.2023 u 10:31

Košarkaši Detroit Pistonsa i Oklahoma City Thundera upisali su poraze u sinoćnjim susretima NBA lige, ali Bojan Bogdanović i Dario Šarić nisu nastupili za svoje momčadi

Pistonsi su na gostovanju kod Toronta izgubili 118:97 upisavši već 58. poraz ove sezone i sa svega 16 pobjeda imaju najgori omjer u cijeloj ligi.

Raptorsi su već nakon prve četvrtine imali 12 koševa viška (38:26), a na poluvremenu je bilo +20 (72:52). Ostatak susreta bilo je tek odrađivanje posla.

Pascal Siakam je predvodio Toronto s 32 koša i devet asistencija, pri čemu je 26 koševa zabio u prvom poluvremenu. Chris Boucher je dodao 19 koševa i 13 skokova, a Fred VanVleet 18 koševa. Kod Detroita Jaden Ivey je ubacio 20 koševa uz osam asistencija, dok su Marvin Bagley i James Wiseman ubacili po 14 koševa.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović i dalje je izvan stroja zbog ozljede, a Pistonsi su bili i bez Josepha i McGrudera, Aleca Burksa, Isaiaha Stewarta, Cadea Cunninghama i Hamidoua Dialla.

Poraz je upisala i Oklahoma City Thunder, čiji dres nosio Dario Šarić. Na gostovanju kod LA Lakersa izgubili su 116:111.

Počelo je u 'revijalnom' tonu bez pravih obrana i Lakersi su nakon prve četvrtine vodili čak 41:25. Gosti su uzvratili u drugoj dionici 41:33, pa je na poluvremenu rezultat bio 74:66 za domaći sastav. Thunder se u trećoj dionici približio na samo koš zaostatka (92:93), a pet minuta prije kraja susreta izjednačio na 102:102. Lakersi potom bježe na +5 i prednost više nisu ispuštali do kraja.

Anthony Davis je zabio 37 koševa uz 15 skokova za pobjednički sastav. Dennis Schroder je dodao 21, a Lonnie Walker IV 20 koševa za Lakerse.

'Bila je to utakmica koju smo morali dobiti', rekao je Davis za ESPN. Lakersi su sada osmi na Zapadu.

'Došli smo na 50 % učinka, sada je vrijeme da prijeđemo na drugu stranu', dodao je Davis.

Goste su predvodili Josh Giddey sa 27 koševa i 17 skokova, te Shai Gilgeous-Alexander sa 27 koševa i osam asistencija. Dario Šarić nije nastupio za Oklahomu koja sa skorom 36-38 drži deseto mjeso na Zapadu.

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriors svladali su Philadelphia 76erse 120-112 upisavši 39. pobjedu sezone, uz 36 poraza i trenutačno drže šesto mjesto na Zapadu. Sixersi su nakon tek drugog poraza u posljednjih 11 utakmica, treći na Istoku (49-24).

Warriorse su do pobjede vukli Jordan Poole s 33 koša, Stephen Curry s 29 koševa i osam skokova, te Klay Thompson s 21 košem. Kod Sixersa je sjajan bio Joel Embiid s 46 koševa, devet skokova i osam asistencija. Tobias Harris je dodao 23 koša, a Tyrese Maxey 21 za 76erse.

Uvjerljive pobjede su ostvarile i vodeće momčadi Istoka Milwaukee i Boston. Bucksi su na gostovanju pobijedili Utah 144:116, dok je Boston na svom parketu slavio protiv Indiana Pacersa 120:95.

Kod Milwaukeea najefikasniji su bili Grayson Allen s 25 koševa, te Giannis Antetokounmpo s 24 koša uz 11 asistencija. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio talijanski rookie Simone Fontecchio s 26 koševa.

Boston je do slavlja predvodio Jayson Tatum s 34 koša i sedam skokova, a Jaylen Brown je ubacio 27 koševa, kod Pacersa istaknuli su se Myles Turner i Tyrese Haliburton s po 20 koševa.

Milwauke vodi na Istoku sa 53-20, dok je Boston drugi sa 51-23.

Memphis Grizzliesi osigurali su mjesto u doigravanju nakon što su stigli do 46. pobjede u 73. utakmici sezone. Grizzliesi su slavili 151:114 protiv Houston Rocketsa, a Luke Kennard odigrao je utakmicu karijere, zabio je 30 koševa, ali sve iza linije 7,24 metra.

Da, Kennard je ubacio čak 10 trica, ali iz samo 11 pokušaja! Tako je ne samo postavio rekord kluba po broju pogođenih šuteva za tricu, već je ispisao povijest cijele NBA lige. naime, do sada su Klay Thompson i Ty Lawson bili jedini u NBA povijesti koji su ubacili 10 trica uz 90 ili više posto preciznosti, a Kennard je sad postao prvi u povijesti koji je zabio deset trica, a da je na terenu proveo manje od 25 minuta!