NHL LIGA

LA Kings pobjedom povećali prednost u Pacifičkoj diviziji

25.01.2016 u 11:28

Marian Gaborik je zabio gol u četvrtoj minuti produžetka osiguravši tako pobjedu od 3-2 za Los Angeles Kingse nad divizijskim rivalima San Jose Sharksima i prednost od devet bodova u Pacifičkoj diviziji.

Prva dva gola za Los Angeles zabili su Drew Doughty i Vincent Lecavalier, dok je Jhonas Enroth obranio 30 udaraca za Los Angeles (30-15-3). Golove za San Jose zabili su Joe Pavelski i Logan Couture.

Chicago Blackhawksi su sinoć sa 2-0 pobijedili St. Louis Bleus, a Corey Crawford je obranio 25 udaraca prema svojim vratima i upisao svoj sedmi shutout ove sezone. Crawford je imao 12 obrana u prvoj trećini koju su Blues kontrolirali, ali su Blackhawks poveli u drugoj pogotkom Artemija Panarina. Drugi gol na utakmici zabio je Andrew Shaw u petoj minuti zadnje trećine. Nakon što su bili nadigrani sa 12-6 u prvoj trećini, Blackhawksi su preokrenuli igru i nadmašili su Bluese u udarcima prema suparničkim vratima sa 11-6.

Mike Hoffman je zabio gol, a Craig Anderson je upisao 35 obrana u pobjedi Ottawa Senatorsa od 3-0 nad New York Rangersima. Bobby Ryan i Jean Gabriel Pageau su zbaili preostala dva gola za Ottawu kojoj je ovo peta pobjeda u zadnjih 13 utakmica. Vratar Henrik Lundqvist je imao 30 obrana u porazu Rangersa (26-17-5) kojima je ovo četvrta utakmica ove sezone u kojoj nisu zabili gola.

6. San Jose 47 19 6 4 18 54
7. Minnesota 48 22 1 8 17 54