golijada na šubićevcu

[VIDEO/FOTO] Hrvatski dragovoljac na pobjedu je čekao gotovo pola godine, a sada je 'petardom' počastio Šibenik

11.02.2022 u 20:28

U prvoj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige posljednja momčad na ljestvici Hrvatski dragovoljac je priredio iznenađenje te na Šubićevcu s čak 5:0 pobijedio Šibenik. Golove su za gostujuću momčad zabijali Karrica u 20. minuti, Bistrić u 22., Majstorović s bijele točke u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Galešić u 48. te Frigan u 75. minuti

U prvih petnaestak minuta susreta nije bilo prilika ni s jedne ni s druge strane i baš ništa nije dalo naslutiti da će se u nastavku dogoditi veliko iznenađenje...

A onda Hrvatski dragovoljac dolazi u vodstvo u 19. minuti. Lopta je došla do Majstorovića na desnoj strani koji ju je dobacio Karrici na glavu koji zabija za vodstvo gostiju s nekih četiri-pet metara.

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:1 Karrica 19' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Samo dvije minute kasnije Karrica je pobjegao obrani Šibenika i dodaje Bistriću koji povećava na 2:0.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:2 Bristrić 22' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U 45. minuti sudac Bebek je dosudio kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac nakon što je Grdić napravio prekršaj na Friganu u kaznenom prostoru. Majstorović je precizan s bijele točke i Dragovoljac odlazi na odmor s velikih 3:0.

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:3 Majstrorović 45' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Početak drugog poluvremena opet donosi šok za Šibenik, Dragovoljac diže na 4:0 u 49. minuti nakon sjajnog centaršuta Karrice. Pucao je Smolčić, a lopta se odbila do Galešića koji ju je spremio u gol domaćina za nevjerojatnih 4:0!

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:4 Galešić 49' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Šibenik je prvu ozbiljniju priliku imao tek u 64. minuti utakmice, ali golman Dragovoljca Šubarić je lako obranio udarac Skorupa iz daljine.

• +14
NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac, HT Prva liga, 11.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Sramoti Šibenika tu nije bio kraj, obrana domaćih radi još jednu pogrešku u 75. minuti, Batarelo je nesmotreno vratio loptu, a njegovu grešku je iskoristio Frigan koji zabija za konačnih 5:0.

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:5 Frigan 75' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Bila je to prva pobjeda Hrvatskog dragovoljca u HT Prvoj ligi još od 1. kola, odnosno 27. kolovoza prošle godine kad je u gostima pobijedio Slaven Belupo 1:0. Nakon toga je momčad iz Sigeta nanizala četiri remija i čak 17 poraza. Sve do današnjeg gostovanja na Šubićevcu...

NK Šibenik - NK Hrvatski dragovoljac 0:5, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon ovog poraza, Šibenik je ostao na sedmom mjestu s 23 boda, dok je Dragovoljac na i dalje posljednji, 10.s tek 10 osvojenih bodova.

Susret je na Šubićevcu sudio sudac Ivan Bebek iz Rijeke.

• ŠIBENIK - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:5
  • (19' Karrica, 22' Bristrić, 45+3' Majstorović (11m), 49' Galešić, 75' Frigan)

Šibenik-Hrvatski dragovoljac0:5