BUNDESLIGA

Kramarić zabio u derbiju Borussiji, ali nije bilo dovoljno

06.05.2017 u 17:57

U nazanimljivijem susretu 32. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u subotu na domaćem terenu protiv Hoffenheima slavila sa 2:1, a pogodak za goste zabio je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 86. minuti iz penala

Kramariću, koji je odigrao cijeli susret, ovo je bio 13. gol ove sezone , a ima i osam asistencija te spada među šest najkorisnijih igrača Bundeslige.

Strijelci za Borussiju bili su Marco Reus (4) i Pierre-Emerick Aubameyang (82), a treba reći i da je Aubameyang u 14. minuti promašio penal i to poslije kratkog razgovora s Kramarićem.

Ovom pobjedom Borussija je pretekla Hoffenheim, te se nalazi na trećem mjestu sa dva boda više.

• +4
Bundesliga, 32. kolo Izvor: Reuters / Autor: Michael Dalder

Bayern je u prošlom kolu osigurao naslov prvaka. Carlo Ancelotti malo je izmiješao sastav u domaćem susretu protiv posljednjeplasiranog Darmstadta, a za pobjedu 1:0 zabio je Bernat u 18. minuti. Gosti (Hamit Altintop) su u 87. minuti imali jedanaesterac, ali Starke je obranio.

Ingolstadt, koji se nalazi u zoni ispadanja, protiv Bayer Leverkusena odigrao je 1:1, a hrvatski stoper Tin Jedvaj igrao je svih 90 minuta za 'apotekare'.

Kovačev Eintracht je u Frankfurtu izgubio od  Wolfsburga sa 0:2, pa su gosti došli do ključnih bodova za opstanak. Pogotke za Wolfsburg postigli su Daniel Didavi (48) i Mario Gomez (63).

Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, nakon odličnih rezultata u jesenskom dijelu prvenstva, doživjela je veliki pad forme poslije zimske pauze ubilježivši tek tri pobjede.

Unatoč tome, imaju priliku doći do trofeja, jer 27. svibnja igrat će u finalu njemačkog kupa protiv Borussije Dortmund.